Drenovčani „iscedili“ prvi bod u Vašarištu

fk-jadran-2016
Ekipa Borca iz Drenovca sa novim trenerom Despotovićem danas je osvojila prvi bod

U 7. kolu Prve gradske lige Kragujevca fudbaleri Jadrana nisu uspeli danas na svom terenu da savladaju poslednje plasiranu ekipu Borca iz Drenovca, a u finišu utakmice sačuvali su bod.

U jedinom susretu Prve gradske lige, koji je odigran danas u Vašarišti, gosti iz Drenovca iznenadili su domaćina i malo je nedostajalo da odnesu sva tri boda. Pod vođstvom novog trenera Radojice Despotovića ekipa Borca od početka utakmice pokazala je da zaslužuje bolje mesto na tabeli. U prethodnih šest susreta Drenovčani su pretrpeli isto toliko poraza, a postigli samo četiri i primili 21 gol. Međutim, u duelu sa Jadranom fudbaleri Borca odigrali su sa više motiva, borbeno i diciplinovano, što se ne može reći za domaćina, koji je, izgleda, olako shvatio ovaj susret sa „fenjerašom“.

Jadran je doobro startovao u ovoj sezoni i posle osvajanja boda u derbiju prethodnog kola sa Srbijom u Ilićevu i sa 11 bodova uzauzima mesto u gornjem delu tabele.

U prvom delu susreta Jadran je propustio dve prilike da dođe i do rezultatske prednosti. U 17. minutu udarac Nikolića zaustavila je prečka, a isti igrač deset minuta kasnije šutirao je u praznu mrežu, ali je istrčali golman gostiju Panić stigao da se vrati i sa gol-crte izbaci loptu. U 35. minutu Živanović je iz slobodnog udarca sa oko 30 metara dobro šutirao, ali je golman Drenovčana bio na mestu i sačuvao mrežu.

jadran-drenovacFudbaleri Jadrana (ljubičasti dresovi) u finišu susreta uspeli su da postignu gol i izbegnu poraz

Posle odmora fudbaleri Borca krenuli su još ofanzivnije i u 47. minutu Nešović je sa 3-4 metra nespretno glavom loptu poslao pored stative, posle kornera sa leve strane. Međutim, u sledećem napadu Drenovčani su bili precizniji i došli u vođstvo. U 51. minutu sa leve strane iz prekida je šutirao Vranić, a Vlašković je glavom loptu sproveo u mrežu pored golmana Đokića. Ovaj pogodak uneo je nervozu u redove domaćina, a zbog nesporstke reakcije sa klupe je isključen Tripković. U 72. minutu udarac Juriševića iz blizine golman Jadrana uspeo je da zaustavi i spreči poraz svoje ekipe.

Trener Jadrana Darko Kovačević izmenama je pojačao napad i to je urodilo plodom u finišu susreta. U 85. minutu korner sa leve strane izveo je Nikolić, a pred golom Borca najbolje se snašao štoper Stojanović i glavom loptu sproveo u mrežu  za izjednačenje na 1:1, što je bio i konačan rezultat. Tako je Jadran izbegao poraz, a gosti iz Drenovca sa novim trenerom Despotovićem uspeli su da „iscede“ prvi bod.

JADRAN – BORAC (Drenovac) 1:1 (0:0)

Igralište: Jadrana u Vašarištu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Đorđe Milosavljević.
Pomoćnici: Mihajlo Kragović, Miloš Obrenović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Stojanović u 85. za Jadran, a Vlašković u 51. minutu za Borac.
Žuti kartoni: Nikolić, Mojsilović (Jadran), Nešović, Obrović (Borac).
Crveni karton: Tripković (Jadran) u 65. minutu (sa klupe).

JADRAN: Đokić, Niikolić, Veličković (Marković), Alempijević, Tanasijević, Stojanović, Nikolić (Dimitrijević), Živanović, Mišić, Najdanović (Blagojević), Mojsilović.

BORAC: Panić, Prodanović, Jurišević, Vlašković (Sretenović), Nešović, Petronijević, Obrović, Lazarević, Karanović, Vranić, Janković.

Sutra se igraju i preostali susreti 7. kola Prve grdaske lige: Mladost (P) – Partizan (C), Kolonija – Srbija, Jedinstvo – Kutlovo, Sloga (D) – Vinogradi DB, Sloboda (G) –Vodojaža, Budućnost (R) – Šumadija 1934, Šumadinac KG – Ćava).

U narednom kolu Jadran gostuje u Pajazitovu i sastaje se sa ekipom Mladosti, a Borac u Drenovcu dočekuje Koloniju.