Drama u Čairu – Radnički ipak u polufinalu Kupa

U četvrtfinalnoj utakmici kupa Srbije za košarkaše, ekipa kragujevačkog Radničkog je u jednoj zanimljivoj utakmici u niškoj hali „Čair“ pobedila odličnu ekipu novosadske Vojvodine rezultatom 77:75 (26:19, 17:22, 19:14, 15:20).

Vojvodina je jedina ekipa iz domaće lige koja je u ovim četvrfinalnim mečevima, shodno kvalitetu igrača, mogla da se donekle suprotstavi ekipama koje igraju Jadransku ligu, ali izabranici Mute Nikolića nisu dozvolili iznenađenje.

Novosađani su odlično ušli u utakmicu, veoma snažno u odbrani, motivisano, menjajući zonske odbrane sa „čovekom“ uz uigrane akcije, te stigli do prednosti 15-9. Radnički je igrao slabije u odbrani, dok je u napadu bio najraspoloženiji i najmotivisaniji Dejvid Sajmon (ne tako mlad, plus stranac), za razliku od nekih mlađih igrača koji su delovali prilično nezainteresovano.

Kad su shvatili da je „vrag odneo šalu“, Kragujevčani su malo pojačali i napravili seriju od 15:0 trojkama Stivena Markovića (3/3), uz 7 poena Sajmona.  Sajmon je prilikom jednog polaganja nezgodno doskočio i nije ulazio u igru do kraja prvog poluvremena.

Druga četvrtina je počela serijom Vojvodine od 5:0, u igru je umesto Sajmona ušao Dača Mijatović, koji nije mogao u početku da se nosi sa snažnim Bunićem, te su se Novosađani vratili u meč. Skot i Pavković kreću da igraju onako kako se od njih i očekuje, te Radnički opet pravi prednost od deset poena razlike i činilo se da će sa sigurnom prednošću početi drugo poluvreme.

Oscilacije su bile prisutne  u igri obe ekipe, Novosađani su „pustili ruku“ i pred kraj druge deonice poboljšavaju igru i sustižu prednost Radničkog na samo dva poena u korist Kragujevčana, sjajnim pogotkom sa pola terena Brace Miloševića u poslednjoj sekundi prvog poluvremena, uz ovacije publike, a tada kroz misli odmah prolaze trojke Đorđevića i ove novije, kako klupske tako i reprezentativne…

Početkom drugog poluvremena igra se rasplamsala na obe strane, uz dosta kontranapada i izgubljenih lopti,  činilo se da će ona ekipa koja prva prestane sa jurnjavom upravo napraviti prednost. To pokazuje i najmanji broj postignutih poena upravo u trećoj deonici. Od Radničkog se i očekivalo da iskusno stane na loptu i napravi prednost, što se i desilo tek u samom finišu treće deonice, kada Kragujevčani ponovo dolaze do deset poena viška trojkama Sinoveca i Bakića.

U poslednjoj deonici desilo se ono što je retko ko očekivao. Vojvodina je pokazala kvalitet i apsolutno zasluženo se vratila u meč u poslednjem periodu igre. Veoma jaka i požrtvovana odbrana i pametna igra u napadu, Radnički bez najboljeg igrača, Dejvida Sajmona, prvih pet minuta poslednje deonice apsolutno pripada Novosađanima, koji poenima Miloševića i Dunđerskog, ali i Bunića, dolazi do prednosti od četiri poena 5 minuta do kraja utakmice. Muta je morao da uvede Sajmona koji je i sa bolnom grimasom na licu ksve napade do kraja utakmice uspešno okončao i apsolutno je najzaslužniji za trijumf Kragujevčana.

U poslednjem napadu Skot promašuje drugo slobodno bacanje i Novosađani imaju poslednji napad za produžetak/pobedu. Dunđerski je prošao prvu liniju odbrane i krenuo potpuno sam na ulaz, a onda se iz  „trećeg“ plana pojavio Majkl Skot i fantastičnom blokadom sprečio produžetak.

Ostaje utisak da je Vojvodina pokazala dobru igru i da su ulaganja i rad ove sezone apsolutno donela kvalitet.

KK Radnički – KK Vojvodina Srbijagas 77:75 (26:19, 17:22, 19:14, 15:20)

Hala: Čair u Nišu.
Gledalaca : 1000.
Sudije: Vorkapić, Vesković, Milovanović.

KK RADNIČKI: Pavković 5, Sinovec 8, Sajmon 17, Marković 16, Birčević 4, Bratić 6, Vuksanović, Marjanović, Skot 12, Mijatović 6, Stojačić, Bakić 3.

KK VOJVODINA Srbijagas: Kužeta 7, Kesić, Marković 2, Petković, Milošević 16, Stojačić 13, Kalinić 5, Bunić 9, Đumić, Dunđerski 12, Zeković 7, Vujošević 4.

Izabranici Mute Nikolića će u polufinalu Kupa igrati u subotu protiv ekipe branioca titule, beogradskog Partizana MTS.

Izvor: kss.rs