Dračani, ipak, gradski prvoligaši

Sumadija Draca
Fudbaleri Šumadije 1934 ostvarili svoj cilj i plasirali se u viši rang

Pobedom u susretu sa Azbestom u Stragarima 3:1 (2:0) u poslednjem kolu Druge gradske lige Kragujevca, fudbaleri Šumadije 1934 iz Drače sačuvali su lidersku poziciju na tabeli koju su držali tokom cele sezone, tako da će se od jeseni takmičiti u višem rangu – Prvoj gradskoj ligi. Drugoplasirana ekipa Kutlova pokušaće da se kroz baraž meč sa Maršićem pridruži gradskim prvoligašima.

Iako su u derbiju prethodnog kola Dračani kao domaćini izgubili od Kutlova i odložili lidersku promociju i plasman u Prvu gradsku ligu, danas su potvrdili da su najuspešnija ekipa u drugoligaškom karavanu i da zasluženo idu u viši rang. Savladali su kao gosti Azbest u Stragarima i „overili“ lidersku poziciju, pa su sezonu završili sa tri boda prednosti u odnosu na glavnog konkurenta Kutlovo.

Pobeda je obezbeđena boljom igrom Dračana u prvom poluvremenu. Ekipa Šumadije 1934, pod vođstvom trenera Radeta Alempijevića, stekla je prednost od dva gola u finišu prvog dela igre, što joj je omogućilo da utakmicu mirnije privede kraju.

IVAN PEROVIC, najbolji strelac Sumadije 1934Ivan Perović je danas postigao dvadeseti gol u sezonii i potvrdio epitet najboljeg strelca Šumadije 1934

Domaći tim dugo je odolevao napadima Dračana. Ipak, u finišu prvog dela lider na tabeli postigao je dva gola. U 42. minutu u listu strelaca se upisao i najbolji strelac Ivan Perović i doveo svoju ekipu u vođstvo dvadesetim pogotkom u sezoni, posle akcije po levoj strani i centaršuta Đorđa Ćurčića. Pred odlazak na odmor Alempijević je glavom zakucao loptu u mrežu domaćina nakon kornera sa desne strane i povećao prednost svog tima na 2:0.

Fudbaleri Azbesta nisu se predavali i pogotkom Tomaševića iz slobodnog udarca sa oko dvadeset smanjili su prednost Dračana u 61. minutu i doneli rezultatsku neizvesnost. Ipak, da se ne bi ponovilo iznenađenje iz prethodnog kola pobrinuo se Đekić, koji je posle prodora Ivana Perovića po levoj strani uspeo da iz neposredne blizine zatrese mrežu Azbesta i „overi“ pobedu Šumadije 1934, ujedno i plasman u viši rang takmičenja.

Ovo je veliki uspeh kluba iz Drače koji je četiri godine posle obnavljanja rada, bez svog igrališta, zahvaljujući treneru Radetu Alempijeviću i upravi na čelu sa predsednikom Radovanom Aksentijevićem, prošao težak put od najnižeg ranga, Treće gradske lige, pa sve do Prve lige grada Kragujevca .

AZBEST – ŠUMADIJA (Drača) 1:3 (0:2)

Igralište: FK Azbest u Stragarima.
Sudija: Dušan Sretenović.
Pomoćnici: Ivan Petrović, Nikola Nešković (svi iz Kragujevca).
Strelci: Tomašević u 61. za Azbest, a I. Perović u 42, Alempijević u 45. i Đekić u 75. minutu za Šumadiju 1934.
Žuti kartoni: Jekić (Azbest), Miletić (Šumadija 1934).
Crveni karton: Đorđević 88. minutu (Azbest).

AZBEST: Vučković, I. Radosavljević, Kalanović, Lukić (L. Radosavljević), Bošković, Maksimović, A. Radosavljević (Jekić), Rajić, Đorđević, Šišmanović, Tomašević.

ŠUMADIJA 1934: Pejović, Đokić, Ivanović, Alempijević, Aksentijević, Nikolić, Šćepović (Stepanović), Miletić (A. Ćurčić), I. Perović, Veljović, Đ. Ćurčić.

U ostalim susretima poslednjeg 30. kola Druge gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Kutlovo – Seljak (C) 5:0, Kremenac – Žeželj 0:2,  Bagremar – Divostin 3:2, Botunje – 21. oktobar 3:1­, Hajduk – Košutnjak  2:0, a slobodna je bila ekipa Zastave.

Šumadija 1934 osvojila je prvo mesto sa 61 bodom, Kutlovo je drugo sa tri boda manje, a na treće mesto plasirao se Žeželj sa 49 bodova.

Novi član Druge gradske lige je Erdoglija 1931, a ko će je još sačinjavati u narednoj sezoni pored preostalih 12 klubova, znaće se posle sednice Izvršnog odboda FS grada Kragujevca, koja će se održati krajem nedelje.