Dobri rezultati kragujevačkih kartingaša na trci u Kuli

Druga trka Otvorenog prvenstva Karting saveza Srbije vožena je proteklog vikenda na motodrumu u Kuli. AMK 034 Racing Team predstavljalo je ukupno šest vozača, koji su ostvarili dobre plasmane.

Subotičanin Marko Dulić je na svom debitantskom nastupu za kragujevački tim zauzeo šesto, odnosno sedmo mesto u Klasi 4.

Najveći broj predstavnika, čak četiri, AMK 034 Racing Team imao je u Klasi 6 TAGG. Nikola Simović je uspeo da se domogne treće pozicije u prvoj i drugog mesta u drugoj trci. Lazar Mašulović je prvu trku okončao na osmom, a drugu na šestom mestu. Milan Stanojević je zauzeo sedmo mesto u prvoj trci, dok je u drugoj odustao zbog kvara na vozilu. Iz istih razloga Miloš Miodragović nije uspeo da završi prvu trku, dok u drugoj nije ni nastupio.

Dragan Đorđević je uprkos oštećenjima na kartingu uspeo da obe trke u Klasi 7 TAGG + završi na odličnom četvrtom mestu.

Nakon dve odvožene trke, AMK Racing Team zauzima treće mesto u ekipnom plasmanu klubova, iza KSK Jagodine i novosadskog Floyda.

Naredna trka Otvorenog prvenstva Srbije voziće se 29. maja na stazi Autokomerc Karting centra u Beogradu.