Dobar otpor šampionu

Rukometaši Radničkog poraženi su od šampiona Srbije, novosadske Vojvodine, u utakmici 11. kola A grupe ARKUS lige Srbije – 18:20 (7:9). Bio je ovo ujedno i prvi poraz Kragujevčana u „SBB Jezeru“ ove sezone, nakon četiri uzastopna trijumfa.

Nisu Šumadinci uspeli da iznenade šampiona, ali su mu i te kako otežali put ka devetom trijumfu u sezoni. U jednoj čvrstoj, pravoj prvenstvenoj utakmici, prevagu je odneo individualni kvalitet igrača novosadskog tima.

Uvodni minuti utakmice protekli su u igri gol za gol, da bi sredinom prvog poluvremena Novosađani stekli prvu osetniju prednost od tri gola (7:4). Pogotkom Jovice Nikolića, šampion je u 27. minutu izbio na maksimalnih „plus četiri“ (9:5), ali je Radnički do odlaska na odmor preko Baruždića uspeo da prepolovi zaostatak (9:7).

Pokušali su Kragujevčani početkom drugog poluvremena da stignu do egala, ali su gosti uspešno odolevali, da bi furioznom serijom 5:1 došli do novog rezultatskog maksimuma (16:11). Nisu se domaći predavali, uspeli su još jednom da se spuste do dva gola „minusa“ (16:14), ali dalje od toga nisu mogli. Šampion je sačuvao prednost do samog kraja utakmice i odneo dva boda iz „SBB Jezera“.

Ekipu Vojvodine je do trijumfa u srcu Šumadije predvodio Aleksa Kljajić sa 6 pogodaka, a pratili su ga Branko Tomić i Jovica Nikolić sa po 4.

Dušan Kasalović bio je najefikasniji u redovima Radničkog sa 5 pogodaka, Miloš Barudžić je postigao 4, a Dragan Tubić i Bogdan Utvić po 3 gola.

Radnički je uprkos porazu zadržao četvrto mesto na tabeli sa deset osvojenih bodova.

Kragujevčane u narednom kolu očekuje još jedan težak izazov na gostovanju nekadašnjem prvaku Evrope, šabačkoj Metaloplastici.

RADNIČKI – VOJVODINA 18:20 (7:9)

„SBB hala Jezero“.
Gledalaca: 200.
Sudije: Milenko Alimpić, Zdravko Crnjanski
Sedmerci: Radnički 4 (2), Vojvodina 3 (3)
Isključenja: Radnički 10 min, Vojvodina 12 min

RADNIČKI: Tubić 3, Prodanović, Davidović 1, Mutavdžić, Dobrosavljević, Kasalović 5, D. Petrović (3 odbrane), Barudžić 4, Knežević, Utvić 3, Đerić, Stanojev, Maljević, P. Petrović, Ivanović, Zlatanović (5 odbrana).

VOJVODINA: Kurteš, Milić, Mirković, Pribak 3, Vukovljak, Žmavc, Draško, Milenković, Rađenović, Ratković 2, Tomić 4, Nikolić 4, Kljajić 6, Bunjevčević 1, Šotić, Bedoui (8 odbrana).

Igrač utakmice: Jovica Nikolić (Vojvodina).