Đurović za drugu prolećnu radost Sušice

Dobar utisak koji su ostavili na gostovanju u Lajkovcu prethodnog vikenda, fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša Sušice potvrdili su pobedom nad Šumadijom iz Aranđelovca – 1:0 (1:0). Bio je to ujedno i prvi prolećni trijumf pulena trenera Vladimira Božovića na Sušičkom brdu, koji im je doneo i novi skok na tabeli.

MATIRAO KOMŠIJE IZ ARANĐELOVCA: Filip Đurović

Iako su Sušičani u ovu utakmicu ušli sa oreolom favorita, bili su primorani da ulože veliki napor kako bi slomili otpor borbenih Aranđelovčana. Imali su Kragujevčani terensku inicijativu tokom svih devedeset minuta utakmice, stvarali su prilike, ali je samo jedna lopta završila iza leđa golmana Šumadije Jovetića.

Domaći su na samom početku susreta uglavnom pretili posle prekida, mada su imali i jednu dobru akciju preko desne strane, koju Strahinja Obradović nije uspeo da pretvori u pogodak.

Samo par minuta kasnije sjajna akcija momaka u plavim dresovima. Radović je grudima odložio loptu do Obradovića, koji u pravom „slalomu“ ka gostujućem šesnaestercu vara dvojicu protivničkih igrača, a onda upošljava Filipa Đurovića, koji se ubacio sa desne strane i dobro odmerenim udarcem pogodio suprotan ugao gostujućeg gola – 1:0 za Sušicu.

Nisu se Kragujevčani zadovoljili minimalnim vođstvom, već su nastavili da atakuju ka golu Aranđelovčana kako bi uvećali rezultatsku prednost. Sa druge strane, gosti su do odlaska na pauzu uputili samo jedan ozbiljniji udarac ka golu Alekse Pešića, koji je tom prilikom iskazao svoje golmanske kvalitete.

Kiša koja je padala maltene tokom čitave utakmice i otežavala uslove za igru fudbalerima oba tima, u drugom poluvremenu je dobila na intenzitetu, što je sve doprinelo tome da u nastavku susreta ne bude previše interesantnih detalja.

Najveću priliku u ovom delu igre propustio je Nenad Đurđević, koji je u jednom trenutku imao ispred sebe praznu mrežu protivničkog gola, ali nije uspeo da je zatrese.

Na kraju je ostalo 1:0 za Sušicu, koja je tako upisala svoj deveti trijumf u sezoni i sa šestog skočila na peto mesto srpskoligaške tabele.

Naredni ispit učenike trenera Vladimira Božovića očekuje u nedelju, 28. marta, na gostovanju trenutno drugoplasiranoj Budućnosti u Arilju.

SUŠICA – ŠUMADIJA (A) 1:0 (1:0)