Đurđevićev povratak u velikom stilu

Sa gostovanja u Lajkovcu fudbaleri Sušice vratili su se ovenčani lovorikama prvog prolećnog trijumfa. Puleni trenera Vladimira Božovića pružili su odličnu partiju u duelu sa domaćim Železničarom i uspeli su da donesu sva tri boda u Kragujevac – 3:1 (1:0).

GOL MAŠINA: Nenad Đurđević

Sušičani su do početne prednosti došli u 32. minutu majstorijom Petrovića, koji je najpre „lažnjakom“ izbacio iz igre Đermanovića, a onda lansirao neodbranjiv „projektil“ u gornji levi ugao protivničkog gola.

Vodeći pogodak Sušice uticao je na nešto veću nervozu igrača Železničara u nastavku susreta, koju su bespotrebno pokušali da iskale na fudbalerima kragujevačkog tima.

Na samom početku drugog poluvremena trener Sušice Božović na teren je poslao oporavljenog Nenada Đurđevića, koji je sa dva pogotka u nastavku utakmice potvrdio svoj neprocenjiv značaj za navalni red kragujevačkog srpskoligaša.

Iskusni gogleter je najpre u 58. minutu iznudio kazneni udarac za svoj tim posle duela sa nekadašnjim štoperom Radničkog 1923, visokim Milošem Tintorom, koji je potom pretvorio u vođstvo Sušice od 2:0.

Lajkovčani su dva minuta kasnije uspeli da se vrate u igru pogotkom vihornog Đukića, ali je zadnju reč ipak imao maestralni Đurđević, koji je u samom finišu utakmice vešto izbegao ofsajd zamku i poslao loptu kroz noge golmanu Železničara Rankoviću za konačnih 3:1.

Sušica je ovom pobedom napredovala za dva mesta na tabeli Srpske lige Zapad i trenutno je šesta sa 31 bodom, koliko su sakupili i petoplasirana Mačva i sedmoplasirana užička Sloboda.

Priliku za novi trijumf četa Vladimira Božovića imaće narednog vikenda, kada na Sušičko brdo dolazi Šumadija iz Aranđelovca, koja se nalazi u donjem delu tabele.

ŽELEZNIČAR (L) – SUŠICA 1:3 (0:1)

LAJKOVAC
FK Železničar.
Igrano bez prisustva publike.
Sudija:
Milan Kurlagić (Užice).
Strelci: Đukić u 60. za Železničar, a Petrović u 32. i Đurđević u 58. (iz jedanaesterca) i 87. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: Tintor, Radenković (Železničar), Baroš, Jovović, Arsenijević, Obradović, Đukić, Bulatović, Kostić (Sušica).

ŽELEZNIČAR (L): Ranković, Bošković (od 58. Matović), Đermanović, Mitrović, Tintor, Radenković, Đukić, Vujičić, Lakušić, Petrović (od 81. Rakić), Stevanović.

SUŠICA: Pešić, Baroš, Radoević (od 46. Đurđević), Jovović, Arsenijević, Vulić, Cvijović, Obradović (od 74. Đurović), Đukić, Petrović (od 80. Kukić), Nedović.