Đurđević matirao Požežane na Bubnju

Fudbaleri Šumadije (crni dresovi) borbenom igrom osvojili su danas važne bodove na Bubnju

Fudbaleri Šumadije 1903 danas su zabeležili i petu pobedu ovog proleća. Savladali su veoma kvalitetnu i borbenu ekipu Sloge iz Požege sa 2:1 (1:0) i uvećali svoj bodovni saldo, koji im je omogućio da se presele u gornji deo tabele.

Bio je to susret 22. kola Srpske lige „Zapad“ od izuzetnog značaja za obe ekipe. Domaćin je pobedom želeo da popravi plasman, a gosti da održe korak sa ekipama koje konkurišu za prvo mesto.

Susret je protekao u borbenoj i kvalitetnoj igri do poslednjeg minuta. Domaći tim pružio je jednu od najboljih partija u ovoj sezoni i na kraju zasluženo slavio zahvaljujući raspoloženom Đurđeviću, najboljem strelcu ekipe, koji je postigao oba pogotka za Šumadiju 1903.

Gosti iz Požege krenuli su brzim akcijama i već u petom minutu malo je nedostajalo da se napadač Sloge Gradimir Grujičić, koji je donedavno nosi dres Šumadije 1903, upiše u listu strelaca, ali je sa pet-šest metara, posle ubacivanja lopte sa desne strane, šutirao pored gola. Na drugoj strani uzvratio je Urošević u 10. minutu, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Osam minuta kasnije Plazinić je posle solo akcije ušao u kazneni prostor domaćina i oštro šutirao po zemlji, ali je golman Nastić bio na mestu i sprečio pogodak. Još jednom je pokušao Urošević da dovede domaći tim u vođstvo udarcem sa desne strane, međutim, lopta je završila u rukama golmana Sloge Rumenića. U 28. minutu pokušao je iz prekida Đorić, ali je Nastić bio siguran.

Ipak, domaći su se prvi radovali. U 38. minutu golman Sloge oborio je mladog krilnog napadača Šumadije Đurovića i sudija Matić je pokazao na belu tačku. Sigurnim udarcem pod prečku sa 11 metara Đurđević je doveo Šumadiju 1903 u vođstvo od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nakon petnaestominutnog predaha nastavljen je „rat“ na terenu. Domaćin je želeo da sačuva stečenu prednost, a fudbaleri Sloge da što pre izjednače.

U 56. minutu Grujičić se najbolje snašao u velikoj gužvi pred golom Nastića. Sa leve strane loptu je sproveo u suprotan ugao gola Šumadije i tako izjednačio na 1:1.

Međutim, ovaj pogodak kao da je dao krila domaćem timu da krene još ofanzivnije. Veliku šansu za novo vođstvo propustio je Živadinović, kada je odbijenu loptu od golmana iz neposredne blizine poslao u ruke čuvara mreže Sloge Rumenića, a minut kasnije Jovović je u pokušaju da lobuje golmana poslao loptu preko praznog gola.

Upornost igrača Šumadije 1903 isplatila se u 69. minutu. Najbolji strelac Šumadije 1903 Nenad Đurđević preciznim udarcem sa oko 16 metara pogodio je desni gornji ugao golmana Sloge, postigao svoj dvanaesti pogodak u ovoj sezoni i doneo drugo vođstvo srpskoligašu sa Bubnja od 2:1.

Nenad Đurđević je sa dva pogotka doprineo pobedi kragujevačkog srpskoligaša na Bubnju

Gosti se nisu mirili sa porazom i pet minuta kasnije preko štopera Nikolića imali su veliku priliku za izjednačenje posle kornera, ali je njegov šut glavom odbranio golman Nastić.

Na drugoj strani mladi Dobrić se u 85. minutu našao „oči u oči“ sa gomanom Sloge, ali umesto u mrežu, loptu je poslao pravo u njegove ruke, pa je susret završen pobedom Šumadije od 2:1.

Dobar utisak sa ovog susreta pokvario je sudija Miroslav Matić iz Loznice, koji je Šumadiji 1903 poništio jedan pogodak i podelio pet žutih i crveni karton Đurđeviću zbog jednog starta u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Pobedili smo jedan izuzetno kvalitetan tim Sloge u veoma teškom susretu za nas. Moram da kažem da smo imali katastrofalno suđenje, ali je najvažnije da smo osvojili tri boda pred težak susret sa Smederevom. Ovo je bila jedna od naših najboljih igara ovog proleća, iako smo nastupili sa nekim „rovitim“ igračima zbog povreda, pa sam morao i Božovića da zamenim u prvom poluvremenu. Sada imamo problem oko sastava tima i zbog isključenja Đurđevića, ali se ne predajemo – rekao je za KGsport.info Miroslav Stakić, trener Šumadije 1903.

ŠUMADIJA 1903 – SLOGA (P) 2:1 (1:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 150.
Sudija: Miroslav Matić (Loznica).
Pomoćnici: Milorad Jovanović (Ljig), Ilija Novaković (Guča).
Strelci: Đurđević u 38. iz penala i 69. za Šumadiju 1903, a Grujičić u 56. minutu za Slogu.
Žuti kartoni: Urošević, Todorović, Dobrić, Nastić, Vlašić (Šumadija 1903), Radosavljević, Tanasković, Božić (Sloga).
Crveni karton: Đurđević u 90+2 minutu (Šumadija 1903).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Vulić, Vlašić, Božović (od 22. Marić), Jovović, Dobrić, Đurđević, Urošević (od 62. Vukojičić), Živadinović, Đurović (od 85. Ljujić).

SLOGA (P): Rumenić, Stanić, Tanasković, Terzić (od 46. Radosavljević), Nikolić, Božić, Ćirović (od 72. Žilović), Đorić (od 85. Radojičić), Ćendić, Plazinić,Grujićić.

Danas je odigrano još šest susreta 22. kola Srpske lige „Zapad“ i postignuti su sledeći rezultati: Zlatibor (Č) – Radnički 0:0, Smederevo – Polet (Lj) 2:1, Budućnost Krušik – Mihajlovac 1:0, Loznica – Šapine 1:2, Karađorđe – Mokra gora 2:1, Jošanica – FAP 0:0. Susret Jedinstvo Putevi – Železničar odigraće se sutra.

Posle pete pobede u prolećnom delu prvenstva, srpskoligaš sa Bubnja, koji je prezimio na poslednjem mestu sa četiri boda minusa u odnosu na pretposlednju ekipu, uspeo je da se preseli u gornji deo tabele i sa 27 bodova trenutno zauzima osmu poziciju.

U narednom kolu Šumadija 1903 je ponovo domaćin i dočekuje ekipu Smedereva, koja zauzima peto mesto na tabeli sa tri boda više. Biće to još jedan veliki izazov za izabranike trenera Stakića kako bi dokazali da zaslužuju mesto u gornjem delu tabele, a ne da strahuju od opstanka u srpskoligaškom društvu.