„Đavolčići“ se „isprsili“ favorizovanom Brodarcu

Veliki bod osvojili su omladinci Radničkog 1923 na gostovanju nekadašnjem prvaku Srbije, ekipi Brodarca, u 13. kolu Omladinske lige Srbije – 1:1 (1:1).

Učenici Dejana Joksimovića prijatno su iznenadili pristupom i odgovornom igrom u susretu sa favorizovanim domaćinom.

Iako je ekipa Brodarca povela već u 11. minutu pogotkom iz kaznenog udarca, Kragujevčani nisu klonuli duhom. Strpljivo su vrebali priliku da dođu do izjednačenja i dočekali su je u 24. minutu, kada je posle udarca iz ugla Đorđe Jovanović smestio loptu iza leđa golmana beogradskog tima.

U nastavku utakmice domaćin je bezuspešno pokušavao da nadmudri danas izuzetno disciplinovanu i požrtvovanu odbranu kragujevačkog tima na čelu sa golmanom Žunićem, kojoj pripadaju sve zasluge za osvojeni bod.

Ovim remijem “đavolčići” su konačno stavili tačku na seriju od tri uzastopna neuspeha i najavili bolja izdanja u nastavku takmičenja.

Narednog vikenda učenici Dejana Joksimovića dočekuju vršnjake iz kruševačkog Napretka.

BRODARAC – RADNIČKI 1923 1:1 (1:1)

BEOGRAD
Stadion:
FK Brodarac
Sudija: Milan Stefanović (Beograd)
Strelci: Mladenović (iz jedanaesterca) u 11. minutu za Brodarac, a Jovanović u 24. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Rašljanin (Brodarac), Pavlović, Milošević, M.Radosavljević, Simović (Radnički 1923).

BRODARAC: Nović, Luković, Marinković, Lada (od 46. Pražić), Paić, Milanović (od 77. Lekić), Grijaković (od 72. Borčić), Stojanović (od 46. Rašljanin), Mladenović (od 83. Dragojlović), Miladinović, Đorđević.

RADNIČKI 1923: Žunić, Pavlović, Milošević, Lakićević, M. Radosavljević, Maksimović, Jovanović (od 88. N. Radosavljević), Arsenijević, Simović, Milojević, Đorđević (od 65. Dramićanin).