“Đavolčići” nastavili seriju poraza

Novi neuspeh omladinaca Radničkog 1923. Učenici Dejana Joksimovića upisali su i treći uzastopni poraz u Omladinskoj ligi Srbije, i to u susretu sa jednim od glavnih konkurenata u borbi za opstanak, ekipom OFK Beograda – 1:2 (1:1).

Utakmica na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača” očekivano je protekla u rovovskoj borbi tokom svih 90 minuta igre. Važnost današnjeg susreta “vezala” je noge igračima oba tima, naročito u prvom poluvremenu.

Prvi su do prednosti došli mladi “romantičari” pogotkom Matije Veseljija, koji je iskoristio uspavanost odbrane kragujevačkog tima i jedan odbitak prosledio u mrežu.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Igrao se 38. minut kada je posle udarca iz ugla Mladen Radosavljević poslao loptu iza leđa čuvara mreže gostujućeg tima Marka Gudžulića za 1:1.

Ovaj rezultat bio je na snazi sve do 85. minuta, kada je Kristijan Radinović postigao pobedonosni pogodak za Beograđane.

Treba napomenuti i to da sreća nije bila saveznik kragujevačkog tima na ovoj utakmici, s obzirom da je sjajan udarac Alekse Vasića sredinom drugog poluvremena zaustavila prečka.

“Đavoličići” su nakon ovog poraza ostali na sedamnaestoj poziciji sa samo dva boda viška u odnosu na poslednjeplasirani niški Radnički.

Narednog vikenda omladinci Radničkog 1923 odlaze na noge vodećem Brodarcu.

RADNIČKI 1923 – OFK BEOGRAD 1:2 (1:1)

“Čika Dača”
Sudija: Aleksandar Lukić (Divci)
Strelci: M. Radosavljević u 38. minutu za Radnički 1923, a Veselji u 26. i Radinović u 85. minutu za OFK Beograd.
Žuti kartoni: Gvozdenović (Radnički 1923), Đermanović, Radinović (OFK Beograd)

RADNIČKI 1923: Žunić, Pavlović, Dukić, M. Radosavljević, Lakićević, Gvozdenović (od 86. Milošević), Arsenijević (od 68. N. Radosavljević), Jovanović (od 89. Dramićanin), Milojević (od 63. Đorđević), Vasić (od 86. Janićijević), Simović.

OFK BEOGRAD: Gudžulić, Popović, Nedeljković (od 87. Živanović), Bogićević, Đermanović, Mitrović, Veselji (od 86. Ranković), Avramovski (od 90. Jovanović), Mikan (od 73. Ivaniš), Radinović, Jančić (od 56. Jovičin).