Derbi gošćama

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove su lakše od očekivanog došle do maksimalne pobede nad domaćom ekipom Smeča 5 u derbi susretu 19. kola Prve lige.

Kragujevčanke su do sredine prvog seta bile u vođstvu, ali su gošće uspele da posle 25 minuta igre reše ovaj set u svoju korist – 25:20. U drugom setu potpuna dominacija domaćih igračica koje su na drugom tehničkom tajm-autu otišle sa prednošću 16:13.

Međutim, prosto je neverovatno kako su odbojkašice Smeča 5 dozvolile da devojke iz Stare Pazove izjednače, a zatim i reše i ovaj set u svoju korist – 25:23.

Pokušavao je sve trener domaćih odbojkašica Bojan Marinković, da u trećem setu nekako probudi većinu svojih “uspavanih lepotica”, ali mu to nažalost nije polazilo za rukom. Samo zahvaljujući opuštanju gostujućih igračica, domaće su krajem ovog dela igre došle do prilike da smanje rezultat. Ali, nisu iskoristile jednu set loptu, što je bila kap više u prepunoj čaši, da bi ekipa Jedinstva svoju drugu set loptu pretvorila u maksimalnu pobedu – 27:25.

Imaće dosta toga svojoj ekipi da kaže stručni štab ženskog odbojkaškog kluba Smeč 5, jer je očigledno da se neke greške, ali pre svega nezalaganje, nezainteresovanost i neposlušnost ponavljaju u mnogim prvenstvenim duelima. Prilika za popravni biće i naredni susret 20. kola koji u sali Osnovne škole Stanislav Sremčević donosi lokalni derbi protiv ekipe Radničkog.

Opasnosti od ispadanja nema za obe ekipe, kao ni mogućnosti da se umešaju u borbu za prva dva mesta koja vode u viši rang. Zato treba očekivati dobru odbojkašku predstavu, ne samo za prestiž, već i za sopstveno dokazivanje.