Debakl Kragujevčana u “majstorici“

Baš kao u prošloj sezoni, košarkaši vršačkog Hemofarma u polufinalu plej-ofa zaustavili su kragujevački Radnički. U trećoj, odlučujućoj utakmici, Vrščani su slavili ubedljivu pobedu, rezultatom 96:66. Sam početak meča je pripao izabranicama trenera Mute Nikolića koji su došli do vođstva od 7:0. Vrlo brzo usledilo je izjednačenje, nešto kasnije Radnički je poveo sa 9:7 i to je bilo i poslednje vođstvo kragujevačkog tima. U nastavku susreta do izražaja je došao pre svega veliki umor košarkaša Radničkog, što je na drugoj strani, Hemofarm zahvaljujući i dosta preciznom šutu, i te kako znao da iskoristi. Konastantno se povećavala prednost Vrščana, po neki put je uspevao Radnički da unese koliku toliku rezultatsku neizvesnost, ali je sve to bilo kratkog daha. Domaći su posebno dominantni bili u drugom poluvremenu, u kome su postigli čak 60 poena, blistao je Mladen Jeremić, uz konstantno dobrog kapitena Miljana Pavkovića.

I pored ubedljivog poraza, nije bilo prevelike razočaranosti u kragujevačkom timu, koji je iza sebe ostavio zaista dobru sezonu. Ono najvažnije je ispunjeno i u narednoj sezoni igraće se u NLB ligi, bez plaćanja kotizacije, dok su na domaćoj sceni izborena dva polufinala. Sezonu su završili uz ovacije najvernijih navijača koji su masovno prisustvovali utakmici u Vršcu.

Tokom jučerašnjeg dana, košarkaši Radničkog su prisustvovali utakmici fudbalera ovog kluba, a posle zajedničke večere i praktično je počeo odmor za sportske junake Kragujevca. Slede analize i planovi za dalje, a ako je suditi po ranijim najavama, u narednoj sezoni Radnički bi trebalo da krene u ostvarivanje znatno većih ambicija.