„Đavoli“ efikasni u prvom kontrolnom meču (FOTO)

fk-radnicki-1923-2016

Fudbaleri Radničkog 1923 zabeležili su pobedu u prvom kontrolnom meču, u okviru priprema za nastavak sezone u Prvoj ligi Srbije. Ekipa Gruže, član Zone „Dunav“, pokazala se kao dobar sparing partner Kragujevčanima, koji su na kraju slavili sa ubedljivih 4:0 (2:0) i tako najavili nešto efikasnije proleće.

„Đavoli“ su utakmicu počeli u sastavu Najdanović, Ilić, Nenadić, Živanović, Nikolić, Aleksić, Vidović, Stević, Lukić, Popović i Gavrović.

Trener Radaković je iskoristio priliku da u drugom poluvremenu testira potencijalna pojačanja, među kojima su povratnici Stanimir Milošković i Ljubo Nenadić, zatim doskorašnji štoper Inđije Milan Ilić, ofanzivni vezista Uroš Krunić, kao i Jovan Kojić, Nemanja Mitrović, Veljko Srećković.

Radnički je do vođstva stigao u 25. minutu nakon jako lepe akcije. Kapiten Vidović je odlično uposlio Nenadića, koji je probio po levoj strani i uputio oštar centaršut po zemlji, na koji je reagovao Stević i doneo prednost svom timu.

Nekoliko trenutaka kasnije Popović je zapretio nakon udarca glavom, a dobru priliku imao je i Gavrović, ali je Jošović bio uspešniji u situaciji jedan na jedan.

Kragujevčani su duplirali prednost u finišu prvog dela igre. Lukić je asistirao Popoviću, koji ovoga puta ne greši, pa Radnički na poluvreme odlazi sa vođstvom od 2:0.

Fizički inferioni gosti uspevali su da pariraju domaćinu u prvih 45 minuta, ali su u nastavku susreta u potpunosti pali.

Doduše, beležimo dobar pokušaj Stojanovića iz slobodnog udarca u 62. minutu, kada se golman Radničkog 1923 Kostić istakao. Pet minuta kasnije iskusni Milošković je zahvatio loptu na ivici peterca, ali se isprečila prečka.

U 75. minutu Miletić je povisio prednost Kragujevčana na 3:0, nakon što se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu gostiju, da bi konačan rezultat tri minuta kasnije postavio novajlija Jovan Kojić.