Čumićani krenuli pa stali

Vladan Nikolić fudbaler Erdoglije 1931 (Foto: M.Jovičić)

Podmlađena ekipa Erdoglije 1931 danas je u 27. vanrednom, kolu Prve gradske lige  Kragujevca pobedila snažnu ekipu Šumadije iz Čumića sa 3:1. Iako su gosti imali iskusniju ekipu, u kojoj nastupaju poznati kragujevački fudbaleri, raniji igrači Radničkog Goran Petrović i Željko Mitrović i prvi došli u vođstvo, domaćini su uspeli, boljom igrom u drugom poluvremenu, da preokrenu rezultat u svoju  u svoju korist.

Od početka susreta Čumićani, koji zauzimaju treće mesto na tabeli, su krenuli  napadački i u 4. minutu propustili šansu da steknu prednost. Posle duge lopte Glišića sa desne strane Petrović je na drugoj stativi sa pet metara šutirao pored gola. On je ispravio grešku u 34. minutu. Korner sa leve strane izveo je  Predojević, a Petrović se na drugoj stativi samo „poklonio“ i glavom loptu poslao u mrežu.

Neravan teren pravio je dosta problema igračima u kontroli lopte. Međutim, to nije smetalo ekipi Erdoglije 1931, u kojoj je nastupilo samo tri igrača starija od 21 godine,  među kojima  je i kapten iskusni Vladan Nikolić, da u drugom poluvremenu postignu tri gola i zabeleže važnu pobedu. Najmlađi igrač tarenu kadet Lazar Miletić postigao je dva gola. On je u 58. minutu pogodio prečku, a li je pet minuta kasnije bio precizniji posle asistencije kapitena Nikolića.

U 68. minutu, šesnaestogodišnji Miletić, koji je bio i na probi u Partizanu, a sada nastupa za kadetski, omladinski i seniorski tim „Erdoglije 1931“, po drugi put je savladao golmana Šumadije Jevtića i tako je doveo svoju ekipu u vođstvo od 2:1. Posle dva minuta mladi golgeter mogao je da postigne het-trik, ali je šutirao u golmana.

Pobedu domaćina overio je rezervista Stevan Stavović sa bele tačke dva minuta pre kraja utakmice, jer je u svon kaznenom prostoru Maksimović igrao rukom.

Ovo je bila deseta pobeda Erdoglije 1931, koja zauzima šesto mesto na tabeli sa 38 bodova.U ostalim susretima 27. kola Prve gradske lige Kragujevca danas su postignuti sledeći rezultati: Košutnjak – Seljak (MP) 2:1, Sloga (L) – Kolonija 0:2, Jedinstvo – Sloga (D) 2:1, Jadran – Sušica 0:2, Budućnost – Arsenal 2:1, Sloboda – Šumadinac 7:1, Srbija – Cerovac 2:1. Susret između Maršića i Vinograda DB odigraće se sutra.

Narednog ikenda igraju se utakmice 28. kola u kome se sastaju: Seljak – Srbija, Cerovac – Sloboda, Šumadinac – Budućnost,  Arsenal  – Jadran, Sušica – Jedinstvo, Sloga (D) – Erdoglija 1931, Šumadija – Sloga (L), Kolonija – Maršić,  Vinogradi DB – Košutnjak.

Erdoglija 1931 – Šumadija Č) 3:1 (0:1)

KRAGUJEVAC – Stadion: FK Erdoglija 1931. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Marković (Kragujevac) Strelci: Miletić u 63. i 68. i Stavović za Erdogliju, Petrović u 34. minutu za Šumadiju.

ERDOGLIJA 1931: Vasiljević, Đorđević, Ljubisavljević, Smiljanić (Prodanović), Đekić, Božović, Lazarević (Stavović), Grabovac, Miletić, Nikolić, Luković.

ŠUMADIJA (Č): Jevtić, Dimitrijević, Maksimović, Mijailović (Vasiljević), Kostić,  Marković, Predojević, Mitrović, Petrović, Mališić, Glišić.

Igrač utakmice: Lazar Miletić (Erdoglija 1931).