Crveno-beli prejaki za Kragujevčane

ok radnicki

Odbojkaši Radničkog ubeležili su novi, osmi poraz u Viner Štediša ligi. Kragujevčani su sinoć u beogradskim „Šumicama“ očekivano izgubili od šampiona Srbije Crvene zvezde sa 0:3 (23:25, 21:25, 18:25) i ostali na začelju superligaške kolone.

Već od samog starta domaćin je nametnuo svoj ritam igre. Beograđani su u prvom setu imali osam poena prednosti (21:13) i očekivalo se da lako privedu ovu deonicu kraju. Međutim, Kragujevčani su se u finišu seta probudili, stigli na samo poen zaostatka (24:23), ali su crveno-beli iskoristili prvu set loptu i dobili ovaj period igre.

Slična situacija ponovila se i u drugom setu. Zvezda je vodila, Radnički se probudio u finišu, ali prekasno da bilo šta više uradi. U trećem setu Radnički se dobro držao sve do polovine ove deonice, kada su domaći odbojkaši dodali gas i lako stigli do trijumfa.

Bivši igrač Radničkog Aleksandar Blagojević i srednjak crveno-belih Aleksandar Ocokoljić predvodili su svoj tim do pobede sa po 15 poena. Kod Kragujevčana, kao po običaju, ponovo najbolji Petar Premović sa 15 poena.

Podsetimo, Radnički je nakon meča sa Crvenom zvezdom ostao bez trenera, budući da je Mirko Ristović rešio da sporazumno raskine ugovor sa klubom. Kragujevčane će umesto njega voditi Predrag Srećković.

U narednom, 10. kolu, poslednjem u 2014. godini, Radnički će gostovati Vojvodini u Novom Sadu.

Crvena zvezda – Radnički 3:0 (25:23, 25:21, 25:18)

Dvorana: SC „Šumice“.