„Crveno-bele“ bez milosti prema Kragujevčankama

Fudbalerke Radničkog 1923 ubedljivo su poražene na gostovanju beogradskoj Crvenoj zvezdi u 7. kolu Super lige Srbije za žene – 0:5 (0:3).

Nisu Kragujevčanke polagale velike nade uoči gostovanja u Beogradu, ali svakako nisu računale na ovako ubedljiv poraz. Već nakon prvih 45 minuta fudbalske bitke na pomoćnom terenu stadiona „Rajko Mitić“ bilo je jasno da će bodovi pripasti beogradskom timu.

„Crveno-bele“ su do prednosti došle pogotkom Tijane Đorđević u 8. minutu, da bi samo šest minuta kasnije Mirela Tenkov duprlirala vođstvo domaće ekipe. Do odlaska na odmor mrežu kragujevačkog tima zatresla je i Ana Barjaktarović za ubedljivih 3:0.

U 54. minutu Tijana Đorđević postiže svoj drugi gol na utakmici za 4:0, da bi tačku na ovaj susret stavila Mirela Tenkov pogotkom sa bele tačke u 88. minutu. Petom pogotku Beograđanki prethodilo je isključenje Milice Gačić zbog drugog žutog kartona.

Fudbalerke Radničkog 1923 su ovim porazom ostale prikovane za dno tabele sa samo jednim osvojenim bodom iz sedam odigranih utakmica.

Naredni protivnik Kragujevčanki biće ekipa TSC-a iz Bačke Topole.

ŽFK CRVENA ZVEZDA – ŽFK RADNIČKI 1923 5:0 (3:0)

BEOGRAD
Pomoćni teren stadiona „Rajko Mitić“.

Sudija: Jovana Milić (Užice).
Strelci: Đorđević 8. i 54, Tenkov u 14. i 88. (jedanaesterac) i Barjaktarović u 41. minutu za Crvenu zvezdu.
Žuti kartoni: Đorđević (Crvena zvezda), Gačić, Babić (Radnički 1923).
Crveni karton: Milica Gačić (Radnički 1923) u 87. minutu.

ŽFK CRVENA ZVEZDA: Petrović, Šćepanović, Đorđević, Miladinović (od 74. Popović), Krstić, A. Savanović, Tenkov, Barjaktarović (od 66. Vasović), Nikolić, Aranđelović (od 66. S. Savanović), Milović (od 58. Pavlović).

ŽFK RADNIČKI 1923: Mijailović, Samčović (od 72. Jevtović), Gačić, Babić, Milenković, Živković, Varda, Jurišević, Vasiljević (od 71. Gogić), Milosavljević, Vasić (od 57. Radisavljević).