„Crveni“ poklekli u finišu

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju novosadskom Kabelu u 2. kolu Prve lige Srbije – 2:3 (0:1). U jednoj zanimljivoj i otvorenoj utakmici sa dosta golova, na kraju se radovao domaćin, koji je pogotkom Balabanovića u 86. minutu došao do celog plena.

Posle uspešne premijere na „Čika Dači“ protiv Radničkog iz Pirota, usledio je hladan tuš za „crvene“ na gostovanju novajliji u ligi, ekipi Kabela. Ekipa Dejana Nikolića je borbenom i ofanzivnom igrom u drugom poluvremenu uspela da anulira veliki zaostatak od dva gola, ali je domaćin ipak u samom finišu došao do pobedonosnog pogotka.

Novosađani su od samog starta krenuli prilično agresivno, rešeni da se na prvoligaškoj premijeri pred svojim navijačima predstave u što boljem svetlu.

Tako već u 6. minutu beležimo pokušaj Đorđa Pantelića sa nekih osamnaest metara iznad prečke, da bi već u narednom minutu isti igrač uposlio Jovanića, koji je sa ivice peterca pogodio stativu.

Dobru igru u početnoj fazi utakmice ekipa Kabela krunisala je u 15. minutu. Milenković je izgubio loptu na sredini terena, Vlajić odigrao kratko do Jovanića koji se stuštio ka šesnaestercu Radničkog, gde ga je oborio Lazar Raičević. Glavni arbitar Marko Ivković iz Lajkovca je momentalno pokazao na belu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je upravo igrač nad kojim je načinjen prekršaj, Luka Jovanić.

Sedam minuta kasnije Vladić se našao u idealnoj poziciji da duplira prednost svoje ekipe, ali je u situaciji „jedan na jedan“ kao pobednik izašao golman Radničkog Lazar Raičević.

Na novu priliku čekalo se do 50. minuta, kada je ponovo Vladić mogao da iskoristi nesporazum golmana Raičevića i kapitena Petrovića, ali se na kraju sve završilo dobro po Kragujevčane.

Ipak, u 58. minutu Novosađani su uspeli da dođu do drugog pogotka na utakmici, kada je Kosta Dražić lepo primirio jednu dubinsku loptu, prevario Raičevića i pogodio praznu mrežu.

Samo minut kasnije, nakon centaršuta Pantelića sa desne strane, Nigerijac Siril je propustio idealnu šansu da možda stavi tačku na ovu utakmicu.

Izabranici Dejana Nikolića su u 62. minutu imali lepu priliku da smanje rezultatski zaostatak. Kovačević je izveo korner, a Lazar Petrović pogodio okvir gola.

Beležimo potom na drugoj strani pokušaj Vujića u 68. minutu, kada je opet Raičević prikazao svoje golmanske kvalitete na delu.

Tračak nade za Kragujevčane stigao je u 75. minutu. Kovačević je lepo centrirao, Ćirović u padu silovito šutirao glavom, a golman Vukliš odbio loptu do Đorđa Maksimovića, koji je iz drugog pokušaja uspeo da je „ugura“ u mrežu.

Krenuli su Kragujevčani nakon ovog pogotka još srčanije ka golu rivala i ovaj ofanzivni pristup konačno im je doneo željeno izjednačenje u 80. minutu. Štoper Kabela Petrić je u želji da interveniše pred svojim golom nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu, čime je učinio finiš ove utakmice još uzbudljivijim.

Nakon ovog autogola domaćin nije izgubio konce igre, već je naprotiv uspeo da se podigne i u 86. minutu dođe do pobedonosnog pogotka. Pantelić je centrirao sa desne strane ka zaboravljenom Balabanoviću, koji je neometan iz peterca udarcem glavom zapečatio sudbinu Kragujevčana na ovom susretu i doneo prvu pobedu ekipi Kabela u Prvoj ligi Srbije.

KABEL – RADNIČKI 1923 3:2 (1:0)

NOVI SAD
„Slana bara“
Gledalaca: 300
Sudija: Marko Ivković (Lajkovac)
Pomoćnici: Ivan Cvetković (Beograd), Boško Božović (Pirot)
Strelci: Jovanić u 15. iz jedanaesterca, Dražić u 58. i Balabanović u 86. minutu za Kabel, a Maksimović u 75. i Petrić (autogol) u 80. minutu za Radnički 1923
Žuti kartoni: Siril, Balabanović (Kabel), V. Popović, Raičević, Petrović, Ćirović (Radnički 1923)

KABEL: Vukliš, Bjeković, Kočović, Petrić, Bihorac, Ilić, Petrović, Pantelić, Vladić (od 66. Vujić), Dražić (od 72. Balabanović), Jovanić (od 27. Siril).

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, A. Popović, Petrović, Filipović, Zdravković, Kovačević, Ćirović, Todorović (od 66. Aleksijević), Milenković (od 31. Maksimović), V. Popović (od 54. Nikodijević).

„Crveni“ nemaju puno vremena za detaljne analize ovog poraza. Već u sredu, 14. avgusta, na „Čika Daču“ stiže doskorašnji superligaš Dinamo iz Vranja, koji je u prva dva kola ostvario maksimalan učinak. Biće to svakako derbi kola i duel najozbiljnijih pretendenata za plasman u viši rang takmičenja.