„Crvene“ zastale na korak od trijumfa

Košarkašice kragujevačkog Radničkog nisu uspele da zabeleže trijumf na gostovanju Vrbas Medeli u 13. kolu Prve ženske lige Srbije. Iako su u poslednja dva minuta utakmice ušle sa šest poena prednosti, učenice Nenada Milovanovića dozvolile su svom rivalu da režira preokret i dođe do pobede rezultatom 75:71 (18:16, 15:15, 19:22, 23:18).

Imaće „crvene“ za čim da žale nakon gostovanja u Vrbasu. Umesto da proslave sedmu pobedu u sezoni, Kragujevčanke se sa osećajem gorčine vraćaju kući, svesne da su prokockale sjajnu šansu da upišu novi trijumf.

Bila je ovo utakmica koja je od samog starta odisala neizvesnošću. U prve tri četvrtine vođstvo je češće bilo na strani domaćeg tima, da bi sredinom završne deonice kragujevački sastav preokrenuo rezultat u svoju korist i poveo sa 67:63.

Kada je na dva minuta pre kraja susreta Bojana Stevanović pogodila trojku za 71:65, delovalo je da će dva boda završiti u srcu Šumadije. Međutim, nije bilo tako. Prvo je Dunja Gvero pogodila pod faulom za „dva plus jedan“, da bi nakon promašaja Kristine Jančić, Anastasija Podunavac ubacila trojku iz „step-beka“ za izjednačenje 71:71.

Na semaforu je ostalo još 63 sekunde, ali je ekipa Radničkog nakon ovog povratka popularnih „štrudlica“ bila u potpunom „nok-daunu“. Izgubljenu loptu Snežane Čolić kaznila je Čarna Prokić, a ista igračica je par sekundi kasnije sa linije penala „overila“ pobedu domaćeg tima.

Najzapaženija u pobedničkom sastavu bila je Žaklina Jovanović sa 21 poenom i 11 uhvaćenih lopti. Dunja Gvero ubacila je 19 poena, a Anastasija Podunavac je brojci od 13 postignutih poena pridodala i 8 skokova.

Snežana Čolić bila je najefikasnija u Radničkom sa 19 poena. Bojana Stevanović postigla je 13, a Jelena Jozić i Jelena Prvulović po 10 poena.

I pored ovog poraza, Radnički i dalje drži peto mesto na tabeli sa 19 bodova. Narednog vikenda Kragujevčanke će u hali „Gordana Goca Bogojević“ ugostiti aktuelne šampionke Srbije, košarkašice Crvene zvezde.

Izvor i foto: SPD Radnički