Četvrto mesto za Pletikosića na Svetskom kupu u Minhenu

Legendarni srpski strelac Stevan Pletikosić, inače dugogodišnji član kragujevačkog „Čika Mate“, osvojio je četvrto mesto u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava (3 puta 40 metaka) na Svetskom kupu u Minhenu.

Po 29. put u karijeri Pletikosić se domogao finala na Svetskom kupu, ali nažalost nije uspeo da dođe do svoje devete medalje na ovim takmičenjima.

45-godišnji srpski strelac se u finale plasirao nakon što je u kvalifikacijama zauzeo peto mesto sa 1.177 krugova, a odlično je započeo i finalno nadmetanje, pošto je nakon petnaest hitaca iz klečećeg stava zauzimao treće mesto. Pletikosić je nastavio u dobrom ritmu i kada je došlo na red gađanje iz ležećeg stava, pa je čak i popravio plasman za jedno mesto.

Nažalost, u stojećem stavu je naš iskusni strelac podbacio i sa druge pozicije skliznuo na peto mesto, ali je kasnije uspeo da pretkene Ukrajinca Sergeja Kuliša i domogne se četvrtog mesta. Do tog trenutka vodeći trio je već  dobrano odmakao, tako da se Pletikosić morao oprostiti od borbe za neku od medalja.

Zlato je pripalo evropskom vicešampionu i bronzanom sa OI u Riju u trostavu, Francuzu Aleksisu Rejnou. Srebrom se okitio Rus Sergej Kamenski, olimpijski i svetski vicešampion i prvak Evrope u ovoj disciplini, dok je bronzu osvojio 20-godišnji Kinez Jukun Li, koji je u Svetskom kupu debitovao u martu, osvajanjem srebra MK puškom iz ležećeg stava na turniru u Nju Delhiju.

Preostala dva srpska strelca u ovoj disciplini nisu se proslavila. Milenko Sebić je zauzeo 21. mesto, a Milutin Stefanović 36. mesto.

Inače, jedini srpski strelac koji se iz Minhena vratio sa medaljom oko vrata jeste Dimitrije Grgić, koji je osvojio bronzu u gađanju malokalibarskim pištoljem.