Četvrta pobeda u nizu

Pobednonosna serija košarkaša Radničkog je nastavljena u 11. kolu ABA lige. Četvrti suparnik u nizu koji je poražen bila je ekipa Laškog, a uprkos oscilacijama u igri oba sastava, nije se postavljalo pitanje pobednika, pa su Kragujevčani na kraju zasluženo slavili prilično ubedljivim rezulatom 88:71 (26:11, 16:30, 27:10, 19:20).

Utakmicu je obeležio američki tandem Sajmon-Skot koji je najviše doprineo pobedi jer su zajedno ubeležili 58 odsto poena Kragujevčana u ovoj utakmici. Sajmon, inače i najkorisniji igrač meča sa 33 indeksna poena, postigao je 26 pogodaka (za dva poena 10/17, slobodna bacanja 6/9, uz to je imao i 13 skokova), a Skot je ubeležio poen manje (za dva poena 8/13, za tri poena 2/4, slobodna bacanja 3/4, pored toga i šest skokova, dve asistencije).

Radnički je superiorno započeo prvi susret ove dve ekipe u regionalnoj ligi. Razlikom od 20 poena (26:6) dao je do znanja koliko mu je stalo do još jedne pobede pred domaćom publikom. Prvu četvrtinu je uspeo da reši u svoju korist rezultatom 26:11, ali je potom došlo do drastičnog pada u igri. Gosti su dobili drugu četvrtinu sa samo jednim poenom manje – 30:16. Prvo poluvreme je tako završeno minimalnom prednošću Kragujevčana 42:41 i činilo se da sve počinje iz početka.

„Velik odmor“ je poslužio za konsolidovanje redova Šumadinaca. U trećoj četvrtini potpuno su se vratili u meč, taj period su dobili još ubedljivije nego prvi – 27:10. Tada je bilo sasvim jasno da su gosti postigli svoj maksimum u pružanju otpora, a da domaćini neće prokockati prednost od 15 poena – 69:51, pre odlučujuće četvrtine. Završni period protekao je u ujednačenom odnosu snaga na terenu a dobili su ga gosti 20:19. Na takav razvoj siuacije uticao je sastav domaćina bez startne petorke. Ključni akteri meča za Kragujevčane odmarali su na klupi, a svoju minutažu dobili su svi ostali iz sastava, uključujući najmlađe Milosavljevića i Stojačića. Izostali su jedino povređeni kapiten Pavković i Mijatović.

Sa 257 poena Sajmon je igrač koji je postigao najviše pogodaka u dosadašnjem toku nadmetanja na Jadranu. Nakon pobede, sažeto se osvrnuo na utakmicu:

Pored Amerikanaca, najraspoloženiji za igru bio je Sinovec koji je dostigao 12 poena (za dva poena 3/6, za tri poena 2/4), dok je Marković uobičajeno bio najbolji asistent utakmice sa osam dodavanja, a imao je i šest poena. Pogotke za Radnički postigli su još i Bakić – 8, novajlija Bratić – 6, i po drugi put u ovoj sezoni Stojačić – 5.

U 12. kolu ABA lige Radnički nastavlja seriju utakmicu pred Kragujevčanima. U pretposlednjem meču u ovoj godini, 17. decembra (od 18 časova) dočekaće Krku iz Novog Mesta.

RADNIČKI – ZLATOROG 88:71 (26:11, 16:30, 27:10, 19:20)