Četiri titule za plivače Radničkog 1969 na Zimskom prvenstvu Srbije

Plivači kragujevačkog Radničkog 1969 osvojili su pet medalja na Zimskom pojedinačnom i ekipnom prvenstvu države u Kikindi. Zlatnim medaljama okitili su se Nemanja Ratkov i Nemanja Živković, dok su Kseniji Jovanović pripale dve bronze.

Ratkov je trijumfovao u trkama na 800 i 1 500 metara kraul u apsolutnoj konkurenciji, dok je u trci na 400 metara zauzeo treće mesto.

Živković se okitio zlatom u disciplinama 800 i 1 500 metara kraul stilom, i to u konkurenciji mlađih juniora.

Spisak osvajača medalja zaključila je Ksenija Jovanović, kojoj su pripala bronzana odličja u trkama na 100 metara leđno i delfin stilom.

I preostalih šest plivača Radničkog ostvarilo je zapažene rezultate, ali nisu uspeli da se domognu pobedničkog podijuma.

Na ovom takmičenju učešče su uzeli i plivači Pirata. Najbolji plasman ostvarila je Ana Marković, koja se okitila srebrnom medaljom u trci na 400 metara mešovito za mlađe juniorke, dok je u apsolutnoj kategoriji završila na petoj poziciji. Kadet Aleksa Pušica je plivao tri finala, a Nikola Radomirović i Nemanja Nešović isplivali su najbolja vremena.