Častan oproštaj Radničkog od Evrope (VIDEO)

Porazom od Albe u Berlinu 92:83 (21:18, 25:15, 19:26, 27:24), u meču šestog kola N grupe, košarkaši Radničkog završili su svoje prvo učešće u Evrokupu.

U prvih 15 minuta utakmice Kragujevčani su bili ravnopravan rival, ali je domaćin sredinom drugog perioda napravio seriju 8:0 i već tada praktično prelomio meč u svoju korist.

Početkom drugog poluvremena Alba je stekla i maskimalnih 15 poena prednosti koje su kragujevački košarkaši do kraja treće četvrtine uspeli da svedu na šest poena zaostatka.

Zahvaljući seriji Dušana Mlađana, Radnički je početkom poslednje deonice smanjio zaostatak na samo dva poena razlike. Međutim, usledilo je nekoliko grešaka i ishitrenih šuteva, pa je nemački tim pet i po minuta pre kraja ponovo došao do dvocifrene prednosti, koju gosti nisu uspeli da sustignu.

Najefikasniji u redovima Radničkog na ovom meču bio je Marinović sa 19 poena, Mlađan je dodao 18 poena.

Sve u svemu, Kragujevčani su se časno oprostili u svojoj debitantnskoj sezoni na evropskoj sceni, posebno kada se ima u vidu koliko je loše finansijsko stanje u klubu.

Šumadinci se sada okreću regionalnoj ABA ligi, u kojoj će, u okviru 21. kola, u subotu, od 19h dočekati zagrebačku Cedevitu.

Alba – Radnički 92:83 (21:18, 25:15, 19:26, 27:24)