Bugarska Dobruđa „potonula“ u kragujevačkom „Jezeru“

rk-radnickiRukometaši Radničkog nalaze se nadomak plasmana među 16 najboljih ekipa u Čelendž kupu, pošto su večeras u prvom meču trećeg kola ovog takmičenja savladali bugarsku Dobruđu u svom „Jezeru“ sa 37:22 (14:12).

Kragujevčani su odigrali možda i najbolju utakmicu u ovoj polusezoni, i došli na korak od Top 16 faze. Izvrsno skautiran protivnik od strane stručnog štaba, čvrsta odbrana i ogromna motivisanost momaka u crvenim dresovima rezultovali su ubedljivom pobedom na kraju, tako da će rukometaši Radničkog u sutrašnjem revanšu imati ogromnu, gotovo nedostižnu prednost.

Međutim, nije sve išlo „kao po loju“ za Šumadince večeras. Bugarski tim je u prvih trideset minuta susreta pružio značajan otpor, posebno preko raspoloženog Jakubova, koji je postigao čak 7 od ukupno 12 golova za svoj tim u ovom periodu igre.

Radnički je slomio otpor svog rivala polovinom drugog poluvremena, kada su stigli do dvocifrene prednosti u 48. minutu (28:18). Veliki posao u tim trenucima obavili su krilni igrači kragujevačkog tima, pre svega oporavljeni Radović, Barudžić i Spasić.

U poslednjih desetak minuta susreta trener Kragujevčana Rodoljub Kurandić je čestim izmenama održavao intezitet igre svog tima, što je rezultovalo ubedljivim trijumfom od petnaest golova razlike.

U pobedničkoj ekipi istakli su se Mošić i Simić sa po 6 golova, dok je Radović pet puta pogađao mrežu rivala. Sa druge strane, osim Jakubova koji je postigao 11 pogodaka, svi ostali igrači Dobruđe su neutralisani sjajnom odbranom Kragujevčana.

Rukometaši Radničkog sutra će u revanšu, koji se takođe igra u „Jezeru“ od 18 časova, imati priliku da „overe“ plasman u narednu fazu takmičenja. To je ujedno i poziv kragujevačkoj publici da u što većem broju dođe u kragujevačku halu i zajedno sa svojim ljubimcima proslavi novi uspeh na evropskoj sceni.