Buđenje Sušičana

Pobedom na gostovanju ekipi Gruže u odloženoj utakmici 23. kola Srpske lige Zapad – 3:1 (1:0), fudbaleri Sušice stavili su tačku na niz od tri uzastopna poraza i najavili bolje rezultate u nastavku takmičenja.

Puleni trenera Vladimira Božovića u potpunosti su nadigrali indisponiranog domaćina, koji je već upisan na listu sigurnih putnika u niži rang takmičenja, i zasluženo osvojili nove prolećne bodove.

Sušičani su u većem delu prvog poluvremena držali golmana Gruže Jošovića „u šahu“, ali su do početnog vođstva stigli tek u 44. minutu pogotkom Đurđevića iz kaznenog udarca, koji je iznudio Petrović.

Tamo gde su stali u finišu prvog, fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša nastavili su početkom drugog poluvremena. U 54. minutu ponovo je na scenu stupio kapiten i najbolji strelac Sušice ove sezone Nenad Đurđević, koji je iskoristio odličnu asistenciju Lazara Vulića i preciznim udarcem sa nekih 14 metara primorao domaćeg čuvara mreže Jošovića na novu kapitulaciju.

Deficit od dva gola primorao je fudbalere Gruže da krenu u totalnu ofanzivu ka golu Sušice. Najbolju priliku da stignu do pogotka i učine finiš ove prilično burne utakmice još zanimljivijim domaći su imali preko Marića, koji nije uspeo da realizuje jedanaesterac.

I kako to obično biva u fudbalu, odmah je usledila kazna na drugoj strani. Nakon centaršuta Đukića i smušene reakcije odbrane Gruže, na čelu sa golmanom Jošovićem, mladi Petrović je volej udarcem sa pet metara poslao loptu u mrežu.

U trenutku kada je njihov brod spasa već odavno isplovio na pučinu, Gružani uspevaju da stignu do počasnog gola, i to nakon još jednog jedanaesterca dosuđenog u njihovu korist, koji je u pogodak pretvorio Krasić.

Fudbaleri Sušice i dalje se nalaze u „zlatnoj sredini“ srpskoligaške tabele, tačnije na devetoj poziciji, sa 37 sakupljenih bodova.

Izabranike trenera Vladimira Božovića u subotu očekuje gostovanje lideru na tabeli, ekipi Sloge iz Požege.

Mladen Gligorijević (Užice).
Strelci: Krasić u 88. minutu za Gružu, a Đurđević u 44. (jedanaesterac) i 54, i Petrović u 84. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: Savić (Gruža), Baroš, Nedović, Jovović (Sušica).

GRUŽA: Jošović, Džidić (Simikić), Stojmirović, Stanišić (Vojinović), Krasić, Marić (Veselinović), Jevtović, Branković, Dimitrijević (Veljović), Stanojević, Ljubičić (Savić).

SUŠICA: Pešić, Kukić, Baroš, Jovović (Perović), Arsenijević (Milutinović), Đurđević, Vulić (Radović), Đukić, Petrović, Martinović (Kostić), Nedović.