Brutalno drugo poluvreme „studenata“

Na prilično impresivan način kragujevački Ekonomac došao je do svog šestog trijumfa u Prvoj futsal ligi Srbije ove sezone. „Studenti“ su u svom SBB Jezeru demolirali poslednjeplasiranu ekipu Futsal Nove Pazove sa ubedljivih 8:1 (1:0), pri čemu su čak sedam od ukupno osam golova postigli u drugih dvadeset minuta utakmice.

Od početka utakmice ređale su se šanse pred golom gostujuće ekipe, koja je uspešno odolevala sve do 11. minuta, kada je Tomić posle munjevito izvedenog auta od strane Ćirke sa desetak metara poslao loptu pod prečku za početno vođstvo domaćeg tima.

Bio je to ujedno i jedini pogodak u prvih dvadeset minuta igre, da bi nastavak utakmice doneo pravu goleadu u režiji izabranika trenera Vidana Bojovića. Prvi „metak“ ispalio je asistent kod vodećeg gola „studenata“ Mateja Ćirka, koji je sjajnim udarcem sa desetak metara u 24. minutu primorao inače vrlo raspoloženog gostujućeg golmana Nikolu Vasića na novu kapitulaciju. Dva minuta kasnije Tomić postiže svoj drugi pogodak na utakmici, da bi se potom u strelce upisao i Dušan Rakić.

Na 5:0 povisio je Nikola Tanasković u 29. minutu, a nakon njega su mrežu već grogiranih Novopazovčana uspeli da zatresu Ninoslav Aleksić i Aleksa Milivojević. Lazar Vulanović u 32. minutu postiže počasni pogodak za ekipu iz Nove Pazove, da bi tačku na ubedljiv trijumf nekadašnjeg šampiona države stavio kapiten Miloš Simić u 38. minutu.

Nakon trinaest odigranih kola u Prvoj futsal ligi Srbije, Ekonomac zauzima četvrto mesto na tabeli sa 22 osvojena boda, deset manje u odnosu na vodeću Loznicu.

Narednog vikenda Kragujevčane očekuje gostovanje ekipi Novog Sada, koja ih je iznenadila u prvom međusobnom duelu ove sezone, kada je na parketu SBB Jezera slavila rezultatom 5:3.