Bresnični otpisuju konkurente

Lider na tabeli Prve gradske lige Kragujevca, u derbi susretu 18. kola, posle pobede nad Jedinstvom iz Petrovca, kao gost savladao je veoma dobru ekipu iz Stare radničke kolonije i to ubedljivo. Dva pogotka za goste sa bresničkog brda postigao Bojan Matić, a u 31. minutu sudija isključio dva igrača, po jednog na obe strane. Bresničanima preostaje da reše još jedan derbi na svom terenu sa drugoplasiranim Arsenalom u narednom kolu i ukoliko ne izgube mogu mirno da privedu prvenstvo kraju, jer imaju osam bodova prednosti.

KOLONIJA – SLAVIJA 0:4 (0:2)

Stadion: FK Kolonije na hipodromu.
Gledalaca: 200.
Sudija: Darko G. Petrović.
Pomoćnici: Slavko Nedeljković i Nikola T. Marković (svi iz Kragujevca).
Strelci: Pejčić iz jedanaesterca u 9, Matić u 27. i 52. i Srdić u 76. minutu.
Žuti kartoni: Mirić i Rakić (Kolonija), Miletić i Pejčić (Slavija).
Crveni kartoni: Mitić (Kolonija) i Anđelković (Slavija) obojica u 31. minutu.

KOLONIJA: Galović, Rakić, Jeremić, Maksimović, Vulović, Sudimac, Đorđević, Mišković, Vukašinović, Ristić (Mitić), Mirić.

SLAVIJA: Milanović, Andrić, Popović, Pejčić, Veličković, Anđelković, Matić (Milosavljević), Obradović (Tripković), Miletić (Matanović), Stanković, Srdić.

IGRAČ UTAKMICE: Bojan Matić (Slavija)

Fudbaleri Slavije, koji su u protekloj sezoni ispali iz Zone „Morava“, na dobrom putu su da se vrate u viši rang. U dva poslednja kola savladali su dva konkurenta za prvo mesto i to ubeljivo. Posle pobede u susretu sa Jedinstvom iz Petrovca na svom terenu lakše nego što su očekivali trijumfovali su kao gosti protiv Kolonije, koja je na početku sezone ubrajana u favorite za plasman u viši rang.

Igrači Slavije, fizički i tehnički dobro pripremljeni i izuzetno motivisani, prosto su pregazili domaćina, koji je igrao ispod očekivanja. Lider sa bresničkog brda, koji je povećao prednost iz jesenje sezone na osam bodova u odnosu na prvog pratioca Arsenala, pokazao je da je superioran u ovom rangu takmičenja i da zaslužuje da se vrati tamo gde je bio do prošlog leta.

FK Slavija (Foto: M. Jovičić)

Ovi rezultati Slavije nisu slučajni. Klub se brzo reorganizovao i stvorio dobar tim sa kvalitetnim pojedincima, među kojima se ističu golman Aleksandar Milanović, kapiten Ivan Veličković, štoper Zoran Pejčić i posebno napadač i najbolji strelac Bojan Matić. Za ovog poslednjeg može se reći da, pored tehnike u igri, raspolaže i brzinom, koja mu omogućava da se lako oslobađa svojih čuvara i trese mreže protivnika. U ovoj sezoni već je postigao 18 pogodaka. Na drugoj strani iskusna ekipa Kolonije u nedeljnom derbiju pokazala je da promenom trenera Miloša Dabića nije rešila probleme u igri.

Derbi ove dve ekipe, koji je protekao u borbenoj i dobroj igri, donekle je pomutilo možda i prestrogo isključenje, u 31. minutu, igrača Kolonije rezerviste Miloša Ristića, u prvom kontaktu sa loptom, i štopera Slavije Vladimira Anđelkovića zbog međusobnog koškanja.

Bresničani su brzo došli do prednosti. Posle akcije preko desne strane, u kaznenom prostoru domaćina, u duelu bez lopte oboren je „devetka“ gostiju Miletić, pa je sudija Petrović pokazao na belu tačku. Domaćini su protestvovali smatrajući da su prestrogo kažnjeni. Sudija je bio odlučan, a siguran izvođač sa 11 metara bio je iskusni Zoran Pejčić. Ovaj pogodak dosta je uticao na dalji tok utakmice. Gosti su dobili sigurnost i samopouzdanje za razliku od domaćina, koji je počeo da igra nervozno.

Na scenu je stupio „snajperista“ Slavije Bojan Matić, koji je i na prethodnoj utakmici sa Jedinstvom bio dvostruki strelac, i sa dva uzastopna pogotka otklonio neizvesbnost oko pobednika i u drugom derbiju. U 27. minutu sam je prošao po levoj strani i u duelu sa golmanom bio uspešniji, oslobodio se i ušetao sa loptom u gol. Početkom drugog poluvremena dobro prigran od Dejana Obradovića, Matić je kao vihor protrčao kroz odbranu Kolonije i u susretu sa golmanom plasirao u nebranjenu mrežu za 3:0. U 64. minutu prečka je ovog darovitog fudbalera sprečila da postigne het-trik. Pobedu je na kraju samo overio mladi Miljan Srdić, koji se vratio iz grbičke Slobode, pa je susret završen pobedom Slavije sa 4:0.

Posle ove efikasne igre i važne pobede Slavija je čvrsto drži prvo mesto sa 44 boda.

U ostalim susretima 18. kola Prve gradske lige Kragujevca postignuti su sledeći rezultati: Sušica – Sloga (L) 7:1, Arsenal – Sloga (D) 2:1, Jedinstvo – Seljak (MP) 2:1, Vinogradi DB – Šumadinac 1:3, Đumadija (Č) – Maršić 0:0, Budućnost – Azbest 2:1, Jadran – Erdoglija 1931 2:0.

U narednom kolu sastaju se: Jadran – Sušica, Erdoglija – Budućnost, Azbest – Šumadija (Č), Maršić – Vinogradi DB, Šumadinac – Jedinstvo, Seljak – Kolonija, Slavija – Arsenal, Sloga (D) – Sloga (L).

U Drugoj gradskoj ligi derbi dve prvoplasirane ekipe u Ilićevu između Srbije i vodećih Korićana završen je bez pobednika – 1:1. U oastalim susretima postigniti su sledeći rezultati: Mladost (P) – Kolektiv 6:1, Mladost Teferič – Dobrača 1:1, Ćava – Botunje 4:1, Kremenac – Hajduk 2:3, Kragujevac – Košutnjak 2:2, Seljak (C) – Šumarice 2008 4:0. Slobodan je bio Bagremar.

Na tabeli vodi ekipa Korićana sa 44 boda i utakmicom manje, ali sa sedam više od drugoplasirane Srbije, a treća je Ćava sa 36 bodova.

U narednom 19. kolu sastaju se: Seljak (C) – Mladost (P), Šumarice 2008 – Kragujevac, Košutnjak – Kremenac, Bagremar – Srbija, Korićani – Ćava, Botunje – Mladost Teferič, Dobrača – Kolektiv. Slobodan je Hajduk iz Jovanovca.