Bresničani sa igračem manje odneli bod iz Sušice (FOTO)

susica-slavija

U gradskom derbiju kragujevačkih zonaša Sušica i Slavija podelili su bodove, odigravši bez golova meč 6. kola. Zadovoljniji moraju biti gosti koji su sedamdesetak minuta igrali sa igračem manje na terenu, dok se domaćin ponovo propisno ispromašivao, kao na većini prethodnih utakmica ove sezone.

Početak je protekao u očekivanom ispitivanju snaga. Domaćin je prvi pripretio preko kapitena Mujezinovića, koji je izašao sam ispred golmana gostiju Juga, ali nije uspeo da ga savlada. U nastavku akcije Stefan Nikolić je pokušao da lobuje čuvara mreže Bresničana, ali je lopta zakačila stativu.

U 20. minutu Slavija ostaje sa igračem manje, pošto je zbog odguravanja protivničkog igrača isključen Radovanović.

sudija-crvni-karton-slavijaSudija Ivan Nešović pokazuje put u svlačionicu Lazaru Radovanoviću (Slavija)

Sa igračem više domaćin je krenuo još žešće ka golu Slavije, ali su prvo Božović, a potom i Mujezinović bili dekoncentrisani u završnici. Stefan Božović je potom pokušao i sa distance, ali je Jug odlično reagovao i skrenuo loptu u korner.

fk-susica-fk-slavija

Domaćin je nastavio da stvara šanse i u drugom poluvremenu, ali lopta jednostavno nije htela u gol, tako da je ostalo 0:0.

Sušica – Slavija 0:0

Stadion u naselju Sušica
Gledalaca: oko 100.
Sudija: Ivan Nešović
Pomoćnici: Marko Tiodorović, Vladimir Milićević (svi iz Kraljeva)
Žuti kartoni: Božović, Todorović (Sušica), Đorđević, Nešković (Slavija)
Crveni karton: Lazar Radovanović u 20. minutu.

SUŠICA: Najdanović, Đorđević, Mojsilović, Đorović, S. Božović, V. Božović (od 72. Bajović), Krstić (od 63. Cvetković), Nikolić, Smolović, Mujezinović (od 60. Todorović). Trener: Đorđe Radenković.

SLAVIJA: Jug, Rašković, Todorović, Ilić, Lazić, Rakić, Nešković (od 78. Radulović), Radovanović, Ristić (od 68. Sretković), Đorđević, Radovanović. Trener: Vladica Radovanović.

Nakon ovog remija Slavija je ostala na 12. mestu sa šest osvojenih bodova, dok je ekipa Sušice predala „fenjer“ gradskom rivalu Arsenalu koji je poražen na gostovanju ekipi Takova u Gornjem Milanovcu sa 0:1. Strelac pobedonosnog gola za Milanovčane bio je Spasojević.

U narednom kolu Slavija će na igralištu u Bresnici dočekati Miokovce, Arsenal je domaćin ekipi Baneta, dok Sušica gostuje Slogi u Kraljevu.