Bresničani ispratili goste sa „peticom“

slavija-ovcar
Fudbaleri Slavije (teget dresovi) i Ovčara pred početak današnjeg susreta u Bresnici

Fudbaleri Slavije efikasnom igrom u prvom poluvremenu osvojili su danas važne bodove i prebrinuli najveći deo briga oko opstanka u Zoni „Morava“. Savladali su ekipu Ovčara iz Markovice kod Lučana sa 5:0 u igri u kojoj su zapeli samo u prvih 45 minuta i iskoristili svoje šanse. Gosti su na sredini terena odigrali dobro, ali su samo jednom pripretili iz prekida, a Slavija je propustila priliku da zabeleži još ubedljiviju pobedu.

Odavno se nije desilo da Slavija u jednoj utakmici za bodove tako lako postigne pet pogodaka za 43 minuta i reši pitanje osvajanja bodova. Desilo se to danas, posle katastrofalnog poraza u Guči u prethodnom kolu (0:6), kada je bresnički zonaš nastupio sa većinom igrača iz omladinskog pogona. Možda je ovaj rezultat zavarao goste da će imati šansu da se „vade“ u Bresnici, ali su se prevarili. Ekipa trenera Vladice Radovanovića nastupila je u kompletnom sastavu i ozbiljno shvatila ovaj susret, ali samo u prvom poluvremenu.

Seriju pogodaka otvorio je kapiten Kovačević u 14. minutu, posle asistencije Dimitrijevića. Tri minuta kasnije Vukomanović je propustio lepu priliku da poveća prednost domaćina, jer je ubačenu loptu Radovanovića sa desne strane sa sedam-osam metara poslao preko gola.

U 19. minutu Kovačević se sam izborio za poziciju za udarac sa 16 metara i svojim drugim pogotkom udvostručio prednost Slavije. U 30. minutu već je bilo 3:0 za domaćina. Korpulentni štoper Bresničana Sretković uposlio je Dimitrijevića, koji je iz dva puta uspeo da savlada golmana Ovčara Stojanovića.

U listu strelaca upisao se i Simić u 40. minutu, ali posle lepe akcije Radovanovića, koji je na desnoj sttrani „promešao“ odbranu gostiju i nesebično poslužio iskusnog napadača Slavije. Neposredno pred odlazak na odmor seriju pogodaka završio je Radovanović, koji se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju za 5:0.

U drugom poluvremenu sasvim druga slika na terenu. Zadovoljni visokim vođstvom domaći fudbaleri ušli su opuštenije, a gosti, iako slabiji i fizički i tehnički pripremljeni, čvršće su igrali u odbrani i pokušavali  kontrama da ugroze golmana Juga. Međutim, samo su u 60. minutu ozbiljnije su pripretili iz prekida, koji je izveo štoper Janićijević.

Golman gostiju uspeo je da zaustavi dva udarca rezerviste Lazića i jedan Beljića, a kapiten Kovačević u finišu utakmice dva puta bio je neprecizan iz blizine, pa je rezultat iz prvog poluvremena ostao i na kraju današnjeg susreta – 5:0 za Slaviju.

SLAVIJA – OVČAR (Markovica) 5:0 (5:0)

Igralište: U naselju Bresnica.
Gledalaca: 50.
Sudija: Milan Đorić.
Pomoćnici: Ivan Nešović, Jovan Filipović (svi iz Kraljeva).
Strelci: Kovačević u 14. i 19, Dimitrijević u 30, Simić u 40. i Radovanović u 43. minutu.
Žuti kartoni: M. Sibinac, Urošević (Ovčar).

SLAVIJA: Jug, Bubanja (N. Petrović), Vasović, Ilić, Jokić, Sretković, Radovanović (Lazić), Vukomanović, Simić (Beljić), Dimitrijević, Kovačević.

OVČAR: Stojanović, Kaplarević, P. Sibinac, Rađenović, Janićijević, Pantelić, Grujičić (Đoković), Marinković, Tomović (Mitrović), M. Sibinac, Urošević.

U ostalim susretima 24. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Jošanica – Braća Vuković 3:0, Sloboda (Č) – Arsenal 2:1, Polet (T) – Tutin 1:2, Karađorđe – Orlovac 1:0, Bane – Dragačevo 0:1, Trepča – Takovo1:0, a slobodan je bio Omladinac iz Novog Sela.

Posle današnje pobede Slavija je zadržala mesto u sredini tabele i sa 30 bodova izjednačila se sa Arsenalom i Trepčom, a u vođstvu su Jošanica i Sloboda (Č) sa po 47 bodova.

U narednom kolu Slavija je Slobodna, a Arsenal dočekuje Braću Buković iz Lađevaca