Bresničani doneli bod iz Gornjeg Milanovca

Goran Matejić, strelac jedinog gola za Slaviju

Posle ubedljive pobede nad Orlovcem u Bresnici od 6:1, fudbaleri Slavije juče su se „osladili“ bodom u susretu sa Takovom igrajući nerešeno 1:1, a derbi kragujevačkih zonaša zavšen je pobedom Sušice od 1:0.

U susretu u Gornjem Milanovcu prvi su se radovali gosti iz Kragujevca. Preciznim udarcem iz prekida Matejić je doveo Slaviju u vođstvo u 40. minutu. Pre ovog pogotka Matejić i Lukić su propustili po jednu šansu da dovedu Bresničane u vođstvo. Imali su prilike i domaći fudbaleri preko Mijatovića i Jokića, a jednu od njih u 44. minutu iskoristio je Dragojević sa bele tačke, posle faula Kovačevića nad Ignjatovićem u kaznenom prostoru.

Pred kraj susreta Vukomanović i Matejić su mogli da donesu pobedu kragujevačkom zonašu, ali su bili neprecizni.

Iako smo bili bliži pobedi, mogu da kažem da sam zadovoljan, kako rezultatom tako i gostoprimstvom Takova. Očekuje nas još jedan težak susret sa ekipom Bana iz Raške, koji je tražio da se utakmica odigra u nedelji, iako mi kao domaćini igramo subotom – rekao nam je Vladica Radovanović trener Slavije.

Sa osvojenim bodom u Gornjem Milanovcu, Bresničani su zadržali 11. mesto na tabeli sa 27 bodova.

Pomoćnici:
Milan Lazović (Kraljevo), Marija Đoković (Čačak).
Strelci: Dragojević u 44. iz penala za Takovo, a Matejić u 40. minutu za Slaviju.
Žuti kartoni: Krstić, Mijatović, Ilić,(Takovo), Sretković, Kovačević (Slavija).

TAKOVO: Bojović, Grković, Petrović, Krstić, Ilić, Dragojević, Nedeljković, Mirković, Mijatović, Spasojević (od 60. N. Stanojević), Jokić (od 68. M. Stanojević).

SLAVIJA: Milivojević, Beljić, Pavlović, Vukomanović, Lazić, Cvetković, N. Ilić (od 70. Nešković), Radovanović (od 75. Ristić), Lukić, Matejić, Kovačević.

U duelu gradskih zonaša uspešnija je bila Sušica, koja je iskoristila prednost domaćeg terena i pobedila Arsenal sa 1:0 pogotkom u samom finišu susreta. I pored pobede Sušica je zadržala poslednju poziciju na tabeli sa 19 bodova i zaostaje za pretposlednjim Arsenalom dva boda.

U narednom 27. kolu Arsenal je ponovo gost i sastaje se sa Ovčarom, a Sušica putuje u Guču na noge Dragačevu.