Braća Stanojevići matirali Kolonce

milos-i-stevan-stanojevic-srbija-ilicevo
Miloš i Stevan Stanojević sa četiri pogotka obezbedili su pobedu Srbiji na utakmici sa Kolonijom.

Fudbaleri Srbije iz Ilićeva danas su kao gosti deklasirali indisponiranu ekipu Kolonije. Briljirala su braća Stanojević, Stevan i Miloš, koji su svoju odličnu igru krunisali sa četiri pogotka.

Bio je to susret 7. kola Prve gradske lige Kragujevca, u kojem je domaći tim izašao u „okrnjenom“ sastavu bez nekoliko standardnih prvotimaca, što je iskoristila veoma dobro pripremljena ekipa Srbije i zabeležila petu pobedu u ovoj sezoni, kojom je zadržala drugu poziciju na tabeli sa 15 bodova, uz gol razliku 17:5.

Prvi su pripretili gosti iz Ilićeva preko Stevana Stanojevića u 10. minutu, ali je njegov udarac glavom sa nekoliko metara završio tik pored gola. Uzvratili su Kolonci preko Slobodana Sudimca, ali je njegov udarac golman gostiju Marko Mijailović uspeo da zaustavi i izbaci loptu u korner.

Seriju pogodaka u 20. minutu otvorio je Stevan Stanojević, koji je utrčao pored uspavane odbrane domaćina nakon odlične lopte u prazan prostor od strane Miloša Stanojevića, i plasiranim udarcem pogodio levi donji ugao golmana Aleksandra Jovanovića. Posle ovog pogotka fudbaleri Srbije su preuzeli inicijativu, kontrolisali igru i stvarali šanse, ali su na odmor otišli samo sa golom prednosti.

U drugom poluvremenu razigrana ekipa trenera Ivana Dramićanina postigla je još tri pogotka i do nogu potukla domaćina. U 48. minutu Dušan Todorović je umesto prazne mreže Kolonije pogodio stativu. Taj njegov promašaj ispravio je Miloš Stanojević sjajnim lob udarcem i povećao prednost Srbije na 2:0

kolonija-srbijaFudbaleri Kolonije (zeleni dresovi) nisu mogli da zaustave raspoložene igraće Srbije iz Ilićeva

U 61. minutu zbog dve javne opomene sudija Filip Petronijević pokazao je kapitenu Kolonije Dušanu Ristiću put u svlačionicu, što je olakšalo posao gostima da u nastavku susreta dođu do ubedljive pobede.

Desetak minuta kasnije Boško Mišković je uzdrmao prečku, a Sudimac uputio udarac sa distance i to je bilo sve što je Kolonija uradila do kraja utakmice.

Nervoznu i slabu igru domaćina fudbaleri iz Ilićeva su iskoristili da postignu još dva pogotka. U 83. minutu Miloš je asistirao bratu Stevanu Stanojeviću za 3:0, a u 88. minutu isti igrač postiže svoj treći gol na meču za konačnih 4:0.

Ova pobeda je plod vrednog rada naših igrača, koji iz utakmice u utakmicu igraju sve bolje. Najveći broj igrača su momci iz našeg naselja i među njima vlada veliko drugarstvo, što se prenosi i na igru. Naše ambicije su vezane za što bolji plasman na kraju takmičenja. Ne jurimo prvo mesto, ali ako nam se ukaže prilika, iskoristićemo je – rekao je za KG sport Ivan Dramićanin, trener gradskog prvoligaša iz Ilićeva, posle današnje ubedljive pobede u Staroj radničkoj koloniji.

KOLONIJA – SRBIJA (Ilićevo) 0:4 (0:1)

Igralište: U Staroj radničkoj koloniji.
Gledalaca: 50.
Sudija: Filip Petronijević.
Pomoćnici: Stefan Stefanović i Stefan Beloica (svi iz Kragujevca).
Strelci: S. Stanojević u 20, 83. i 88. i M. Stanojević u 54. minutu.
Žuti kartoni: Lazarević, Klikovac (sa klupe), N. Petrović (Kolonija), M. Stanojević, Todorović, Jotović (Srbija). Crveni karton: Ristić (Kolonija) u 61. minutu.

KOLONIJA: Jovanović, Lazarević, M. Petrović, Maksimović, Sudimac, N. Petrović, Milić, Mišković, A.Petrović, Ristić, Stevović.

SRBIJA: Mijailović, Milisavljević, D. Miletić, Z. Miletić, Kuč, Jokić, M. Stanojević, Matović (Milenković), Todorović (Stamatović), Jotović (Rajković), S. Stanojević.

U ostalim susretima 7. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Jadran – Borac (D) 1:1, Mladost (P) – Partizan (C) 2:0, Jedinstvo – Kutlovo 3:2, Sloga (D) – Vinogradi  DB 1:2, Sloboda (G) – Vodojaža 1:3, Budućnost (R) – Šumadija 1934 0:1, Šumadinac KG- Ćava 3:1.

U vođstvu je Vodojaža sa maksimalnim učinkom iz sedam mečeva, a Srbija je na drugom mestu sa pet bodova manje.

U narednom kolu sastaju se: Srbija – Jedinstvo, Partizan (C) – Ćava, Šumadija 1934 – Šumadinac KG, Vodojaža – Budućnost – Resnik, Vinogradi DB – Slooboda (G), Kutlovo – Sloga (D), Borac (D)  – Kolonija, Mladost (P) – Jadran.

Odigrane su i utakmice 6. kola Druge gradske lige, u kome su postignuti sledeći rezultati: Zastava – Košutnjak 4:1, Erdoglija 1931 – Azbest 5:1, Hajduk – Korićani 1:2, Žeželj – Kremenac 4:1, Bagremar – 21. oktobar 1:0, Maršić – Seljak (C) 3:1, a slobodan je bio Divostin.

U vođstvu su 21. oktobar, Erdoglija 1931, Bagremar i Maršić sa po devet bodova. U narednom kolu sastaju se: Košutnjak – Erdoglija 1931, Divostin – Zastava, 21. oktobar – Maršić, Kremenac – Bagremar, Korićani – Žeželj, Azbest – Hajduk, a slobodan je Seljak (C).

U trećem kolu Treće gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Seljak (MP) – Šumarice 2008 1:3, Dobrača – Pobeda 2:2, Borac (NM) – Bratstvo 0:3, Sloga Lužnice – Bukurovac 3:2.

U vođstvu su Bratstvo i Sloga Lužnice sa po devet bodova. U narednom kolu Treće gradske lige sastaju se: Šumarice 2008 – Bukurovac, Bratstvo – Sloga Lužnice, Pobeda – Brac (NM), Seljak (MP) – Dobrača – Dobrača.