Bojan Matić „prikočio“ Zastavu u Korićanima uz „kartonijadu“

Bojan Matić KorićaniPosle serije od pet vezanih pobeda, fudbaleri Zastave poraženi su proteklog vikenda u 11. kolu Druge gradske lige od ekipe Korićana sa minimalnih 0:1 (0:0), u susretu koji je obilovao žestokom borbom za bodove, pošto je sa završen sa šest žutih i isto toliko crvenih kartona.

Ovakav epilog ovog susreta niko nije očekivao, tim pre što ova dva kluba gaje prijateljske odnose. Međutim, važnost ove utakmice učinila je da u redovima obe ekipe, a posebno kod gostiju sa Bubnja, bude dosta nervoze, zbog čega je sudija Dušan Sretenović bio primoran da pokaže čak 12 kartona.

Zastava je došla u Korićane kao favorit, jer je posle poraza od Erdoglije 1931 na Bubnju zabeležila pet pobeda, sa 22 data i svega pet primljenih golova, čime je došla u sam vrh tabele sa samo bodom zaostatka u odnosu na vodeći Bargremar i drugoplasiranu Erdogliju 1931.

Domaći tim Korićana, posle svega što dešavalo oko njegovog uključenja u drugoligaško takmičenje, takođe je želeo bodove za priključak ekipama koje se bore za vrh tabele.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, u čvrstoj igri uglavnom na sredini terena i sa samo dve izgledne prilike za vođstvo, po jednoj na obe strane. Anđelković je u 22. minutu propustio šansu za domaćina, pošto je šutirao preko gola, a Nikčević 15 minuta kasnije nije uspeo da dovede Zastavu u vođstvo.

U drugom poluvremenu razvila se oštra igra, pošto su obe ekipe želele pobedu. Počele su i čarke, tako da je u 54. minutu sudija pokazao put u svlačionicu Stankoviću iz Korićana i Aćimoviću iz Zastave zbog međusobnog koškanja.

Zbog dobacivanja sa klupe crveni karton dobio je i Eldvin Osmani (Zastava), koga je početkom drugog poluvremena zamenio Nemanja Tanasković. U 73. minutu tim sa Bubnja ostao je sa osam igrača na terenu, jer je isključen i Stevan Prodanović, koji je kao poslednji igrač odbrane oborio Bojana Matića iz Korićana. To je olakšalo posao ekipi Korićana, koja je u 82. minutu postigla odlučujući pogodak preko Matića, nakon solo akcije i nesebične asistencije rezerviste Srđana Stanišića, a na veliku radost domaćih navijača.

Po završetku utakmice nastavljeno je koškanje igrača, pa je sudija pokazao još dva crvena kartona i to  Stanišiću iz domaćeg tima i kapitenu Zastave Milanu Živkoviću.

KORIĆANI – ZASTAVA 1:0 (0:0)

Igralište FK Korićani.
Gledalaca: oko 250.
Sudija: Dušan Sretenović.
Pomoćnici: Goran Matić, Ivan Petrović (svi iz Kragujevca).
Strelac: Matić u 81. minutu.
Žuti kartoni: Vukićević, Matić, Stanišić (Korićani), Osmani, Živković, Aćimović (Zastava).
Crveni kartoni: Stanković u 54. minutu, Stanišić posle utakmice (Korićani), Osmani u 51, Aćimović u 54. Prodanović u 71. minutu i Živković posle utakmice (Zastava).

KORIĆANI: Aleksandar R. Stević, Trajković, Kesić, Čpajak, Matić ( Arsić), Jevtović (Stanišić), Stanković, Đoković, Vukićević (Arsić), Aleksandar Z. Stević, Anđelković.

ZASTAVA: Lukić, Premović, Osmani (Tanasković – Petrović ), Živković, Milošević, Prodanović,Ljušić, Živanović (Aćimović), Nikčević, Čekrlić, Veselinović.

U ostalim susretima 11. kola Druge gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Seljak (C) – Erdoglija 1931 3:0, 21. oktobar – Divostin 2:3, Kremenac – Košutnjak 1:2, Hajduk – Maršić 2:3, Žeželj – Bagremar 1:0, a slobodan je bio Azbest.

Posle poraza tri prvoplasirane ekipe, Maršić je preuzeo vodeću poziciju sa 21 bodom, slede Bagremar i Erdoglija sa po 19 i Zastava sa 18, a Korićani su peti sa 14 bodova.

U narednom kolu Korićani gostuju Košutnjaku, a Zastava dočekuje Azbest iz Stragara. U ostalim susretima 12. kola sastaju se: Erdoglija – Bagremar, Maršić – Žeželj, Botunje – Hajduk, Divostin – Kremenac, Seljak (C) – 21. oktobar, a slobodna je ekipa Hajduka iz Jovanovca.

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 12. kola Prve grdaske lige i postignuti sledeći rezultati: Partizan (C) – Vodojaža 0:9, Vinogradi DB – Šumadija 1934  0:4, Kutlovo – Ćava 4:0, Srbija – Šumadinac KG 6:0, Borac (D) – Budućnost (R) 2:3, Mladost (P) – Sloboda (G) 2:0, Jadran – Sloga (D) 2:2, Kolonija – Jedinstvo 1:0.

U vođstvu je Vodojaža bez poraza, sa samo sa jednim remijem i 34 osvojena boda, a druga je Srbija iz Ilićeva sa tri boda manje.

U 13. kolu sastaju se: Jedinstvo –Partizan (C), Sloga (D) – Kolonija, Sloboda (G) – Jadran, Budućnost (R) – Mladost (P), Šumadinac KG – Borac (D), Ćava – Srbija , Šumadija 1934 – Kutlovo, Vodojaža – Vinogradi DB.