Bodovi ostali na Bubnju sa penala

sumadija-1903
Igrači Šumadije 1903 (plavi dresovi) imali su više šansi, ali su osvojili bodove sa bele tačke

U derbiju ekipa koje se bore za opstanak u srpskoliligaškom društvu, fudbaleri Šumadije 1903 osvojili su važne bodove. Bio je to susret 22. kola Srpske lige „Zapad“ u kojem je domaći tim u duelu sa Mokrom gorom iz Zubinog Potoka sa Kosova propustio priliku da utakmicu reši u svoju korist u prvom poluvremenu, a gol odluke sa bele tačke postigao je Marko Jovanović u 60. minutu.

Kragujevački srpskoligaš nastupio je oslabljen neigranjem najboljeg strelca Đurđevića i veziste Đorđevića zbog crvenih kartona, koje su dobili u sredu na utakmici u Priboju. To se osetilo u igri i nisu iskorišćene šanse da se postigne neki gol više od „minimalca“. Od početka Šumadija 1903 krenula je ofanzivno, a gosti su vrebali priliku iz brzih kontranapada, koje je odbrana domaćina uspešno zaustavljala.

U 20. minutu veliku šansu da dovede domaćina u vođstvo propustio je Đukić. Sa desne strane ubačena lopta je kratko odbijena od golmana Milentijevića, a sa tri metra mladi igrač Šumadije 1903 je nespretno zahvatio i poslao preko gola. Potom je Grujičić dva puta bio neprecizan iz blizine, a u 28. minutu golman gostiju dobro je reagovao na povratnu loptu Ljubisavljevića sa leve strane  isprečio pogodak. Pred odlazak na odmor i drugi štoper srapkoligaša sa Bubnja Drašković, posle centaršuta sa leve strane, iz blizine poslao loptu glavom u ruke golmana Mokre gore.

U drugom poluvremenu domaći tim je nastavio sa ofanzivnom igrom, ali je odbrambena linija gostiju odolevala do 60. minuta. Posle kornera sa desne strane , koji je izveo Nenadić, lopta je pogodila u ruku, jednog od igrača Mokre gore Đorđevića i sudija Miloš Vitić iz Užica pokazao je na belu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Marko Jovanović, koji je prevario golmana i loptu poslao u suprotni ugao i tako doneo radost domaćim navijačima.

sumadija-1903Fudbaleri Šumadije 1903 i Mokre gore pred početak današnjeg duela na Bubnju

Srpskoligaš sa Bubnja i dalje je napadao u želji da osigura pobedu, ali je čvrsta odbrana Mokre gore  dobro funkcionisala. Ekipa sa Kosova koju vodi trener Dragiša Drobnjak povećala je pritisak i pokušavala sa distance da ugrozi gol domaćina i eventualno dođe do izjednačenja, ali su njeni napadači bili neprecizni. Najpovoljniju priliku da udvostruči vođstvo Šumadija 1903 imala je u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Grujičić je na ubačenu loptu u prazan prostror utrčao pored odbrane gostiju i kada je bio sam pred golmanom, koji mu je pošao u susret, šutirao je sa nekoliko metara pored praznog gola. Tako je domaćin sa „minimalcem“ iz penala, ipak, osvojio tri važna boda u trci za opstanak u srpskoligaškom društvu.

Ovom pobedom Šumadija 1903 sa 26 bodova poboljšala je svoj bodovni saldo, ali i dalje joj ostaje borba za opstanak u Srpskoj lligi „Zapad“.

ŠUMADIJA 1903 – MOKRA GORA 1:0 (0:0)

Stadion: Bubanj.
Sudija: Miloš Vitić (Užice).
Pomoćnici: Milan Nedeljković (Užice), Marko Stojković (Požega).
Strelac: Marko Jovanović u 60. minutu.
Žuti kartoni: Jovanović, Knežević (Šumadija 1903), Petrović, Sedlarević (Mokra gora).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Beloica, Marić, Drašković, Ljubisavljević, Todorović (Nikolić), Đukić, Nenadić, Grujičić, Jovanović, Knežević (Janićijević).

MOKRA GORA: Milentijević, Đaković, Živić, Petrović, Mihajlović, Radojević (Sedlarević), Voštić, Drobnjak, Baščarević, Đorđević, Šobot.

IGRAČ UTAKMICE: Marko Jovanović (Šumadija 1903)

Danas su odigrane još četiri utakmice 22. kola. Smederevo je savladalo Slogu u Kraljevu 2:0, a istim rezultatom završen je susret u Valjevu Budućnost Krušik – Šumadija (A). Sloga je u Požegi  minilanim rezultaom 1:0 osvojila bodove u duelu sa Jedinstvo Putevima, a bez pogodaka završen je susret Karađorđe – Mačva u Topoli.  Sutra se sastajau: Polet (LJ) – Železničar, Zvižd – FAP i Mihajlovac – Jedinstvo (Ub).

U narednom kolu Šumadija 1903 gostuje u Ubu i sastaje se sa ekipom Jedinstva, koje se, takođe, bori opstanak u srpskoligaškom društvu.