Bodovi iz derbija ostali u Korićanima (FOTO)

Fudbaleri Korićana iskoristili su svoju šansu i danas osvojili važne bodove u trci za prvo mesto

U 17. kolu Druge gradske lige Kragujevca, fudbaleri Korićana su na klizavom terenu pogotkom Miloša Đokovića zabeležili važnu pobedu u duelu sa liderom na tabeli, ekipom Erdoglije 1931, za kojom sada zaostaju samo bod.

Iako je skoro svih devedest minuta padala kiša, obe ekipe, koje sa Zastavom najozbiljnije konkurišu za vrh tabele i plasman u viši rang, odigrale su izuzetno motivisano. Ovaj susret dobro je sudio Uroš Vidović, inače prvotimac Radničkog 1923, tako da je derbi protekao u pravom sportskom nadmetanju za bodove, koji su bili veoma važni za domaćina i lidera na tabeli.

Susret je odučen u prvom poluvremenu. Posle početnog ispitivanja snaga i blage prednosti gostiju, ekipa Korićana, koju vodi Zoran Pive Jovanović, uspela je da iskoristi jednu od prvih šansi i dođe u vođstvo. Sa leve strane je bek Anđelković centrirao na drugu stativu gde se najbolje snašao iskusni Đoković i u buketu igrača, iz neposredne blizine, glavom loptu skrenuo u mrežu golmana Erdoglije 1931 Maraševića.

Pobedu domaćem timu doneo je Miloš Đoković pogotkom  u prvom poluvremenu

Gosti se nisu predavali i pojačali su pritisak na gol Korićana. U 33. minutu kapiten Erdoglije 1931 Vlačić je iz slobodnog udarca sa leve strane uzdrmao prečku, a njegove jake udarce u 38. i 44. minutu zaustavio je domaći golman Aleksandar R. Stević.

Veliku šansu za izjednačenje Erdoglija je imala u 41. minutu, kada je Stevović uputio loptu u nezaštićenu mrežu, ali je stigao Lazović i sprečio pogodak.

Početkom drugog poluvremena obe ekipe krenule su ofanzivno. Stanišić je u 55. minutu propustio priliku da udvostruči prednost domaćina, jer je iz blizine loptu poslao u ruke golmana Erdoglije 1931. Osam minuta kasnije ponovo je Vlašić oštro šutirao, a golman domaćina uspeo da odbije loptu u polje. Na drugoj strani Matić je šutirao, a golman gostiju je uz dosta problema uspeo da uhvati loptu.

Rezervista Korićana Blagojević udarcem sa leve strane pokušao je u 70. minutu da uveća prednost svoje ekipe, ali je umesto mreže pogodio protivničkog golmana. U finišu susreta  ekipa Erdoglije 1931 ostala je sa igračem manje zbog isključenja Pavlovića posle druge javne opomene, ali je i pored toga opasno napadala, pa je domaći tim bio prinuđen da grčevito brani minimalnu prednost iz prvog poluvremena u čemu je i uspeo. Tako su bodovi, posle velike borbenosti domaćeg tima, ipak ostali u Korićanima.

KORIĆANI – ERDOGLIJA 1931 1:0 (1:0)

Igralište: U naselju Korićani.
Sudija: Uroš Vidović.
Pomoćnici: Đorđe Stevanović, Dragan Kuljanin (svi iz Kragujevca).
Strelac: Đoković u 25. minutu.
Žuti kartoni: Čpajak, Đoković (Korićani), Lazarević (Erdoglija 1931).
Crveni karton: Pavlović u 84. minutu (Erdoglija 1931).

KORIĆANI: Aleksandar R. Stević, Tražović, Anđelković, Đusić (od 37. Aleksandar Z. Stević), Čpajak, Lazović, Srdić, Stanišić, Matić (od 72. Blagojević – od 85. Arsenijević), Vujičić, Đoković.

ERDOGLIJA 1931: Marašević, Sekulić, Tomović, Petković, Barjaktarević, Šapić, Luković (od 61. Pavlović), Vlačić, Stevović, Lazarević, Đoković.

U ostali susretima 17. kola Druge gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Kremenac – Azbest 2:7, 21. oktobar – Hajduk 2:2, Seljak (C) – Žeželj 1:4, Divostin – Bagremar 1:2, Košutnjak – Maršić 5:3, a slobodna je bila Zastava.

I pored poraza Erdoglija 1931 je zadržala prvo mesto sa 34 boda, koliko ima i drugoplasirana Zastava, Korićani su treći sa bodom manje, ali i jednom utakmicom više.

Ekipa Erdoglije 1931 i pored poraza zadržala je vodeću poziciju na tabeli Druge gradske lige

U narednom kolu Erdoglija 1931 igra sa Zastavom, a Korićani su gost Azbesta u Stragarima. U ostalim susretima sastaju se: Maršić – Divostin, Bagremar – Seljak (C), Žeželj – 21. oktobar i Hajduk – Kremenac.

Danas je odigrano i 21. kolo Prve gradske lige. Vodeća Vodojaža nastavila je niz bez poraza u ovoj sezoni, pošto je kao gost pobedila Slogu iz Desimirovca čak sa 5:0. Istim rezultaom je Sloboda slavila u Grbicama u susretu sa Šumadijom 1934 iz Drače.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Šumadinac KG – Partizan (C) 6:1, Budućnost (R) – Ćava 6:2, Jedinstvo – Vinogradi DB 0:3, Kolonija – Kutlovo 1:4, Jadran – Srbija 1:3, Mladost (P) – Borac (D) 2:1.

Vodojaža je u vođstvu sa 59 bodova i deset poena prednosti u odnosu na drugoplasiranu Srbiju iz Ilićeva.

Fudbaleri Vodojaže nastavili su uspešnu seriju ubedljivom pobedom protiv Desimirovčana

U 22. kolu Prve gradske lige Vodojaža dočekuje Slobodu, a Srbija ekipu Kolonije. U ostalim susretima sastaju se: Partizan (C) – Mladost (P), Borac (D) – Jadran, Kutlovo – Jedinstvo, Vinogradi DB – Sloga (D), Šumadija 1934 – Budućnost (R) i Ćava – Šumadinac KG.