Bod za kraj jeseni

U poslednjoj utakmici jesenjeg dela sezone u Srpskoj ligi Zapad, fudbaleri Sušice podelili su bodove sa ekipom Smedereva – 1:1 (1:0). Sušičani su u ranoj fazi utakmice došli do prednosti, koju su čuvali sve do 80. minuta, kada je domaćin izjednačio pogotkom iz kaznenog udarca.

Malo je nedostajalo kragujevačkom srpskoligašu da drugi put zaredom odnese sva tri boda iz Smedereva.

Već u 7. minutu Mladen Radosavljević je posle kornera uzdrmao stativu, što je bila uvertira u ono što će uslediti desetak minuta kasnije, kada je Aleksa Todorović filigranski preciznim udarcem realizovao munjevitu kontru „plave čete“.

Mogli su Sušičani vrlo brzo da dupliraju prednost preko kapitena Lazara Vulića, koji je iz izgledne pozicije šutirao pored stative.

Imali su i domaći odličnu šansu za izjednačenje preko Milovanovića, čiji je udarac panterskom paradom zaustavio Aleksa Pešić. Pokušao je potom i Nešović iz slobodnog udarca da donese promenu rezultata, ali je Pešić još jednom bio siguran.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je mladi napadač Sušice Strahinja Obradović, koji je posle kornera šutirao glavom preko gola. Na drugoj strani, Stefan Nedović je klizećim startom u poslednjem momentu uspeo da izbije loptu ispred kapitena Smedereva Miroslava Stanića.

Dugo će se prepričavati sporna situacija iz 78. minuta, kada je sudija Filip Živković iz Kraljeva sudar Baroša i Milovanovića u kaznenom prostoru Sušice okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Precizan sa jedanaest metara bio je kapiten Smedereva Stanić.

U sudijskoj nadoknadi vremena Baroš propušta priliku da izraste u heroja utakmice, pošto je njegov udarac sa desetak metara zaustavio jedan od igrača Smedereva na samoj gol liniji.

Sušičani su tako prvi deo sezone u Srpskoj ligi Zapad okončali na desetoj poziciji, sa učinkom od dvadeset osvojenih bodova.

Činjenica je da su fudbaleri sa Sušičkog brda čitave jeseni pružali promenljive partije, što je u neku ruku i razumljivo, ako uzme u obzir mladost ekipe. Nadajmo se da će prolećni deo sezone doneti mnogo bolja i ubedljivija izdanja izabranika trenera Vladimira Božovića.

SMEDEREVO 1924 – SUŠICA 1:1 (0:1)

SMEDEREVO
Stadion:
FK Smederevo.
Sudija: Filip Živković (Kraljevo).
Strelci: Stanić iz jedanaesterca u 80. minutu za Smederevo, a Todorović u 17. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: Radović, Mladenović (Smedrevo 1924), Jovović, Krstić, Nedović (Sušica).

SMEDEREVO: Tasić, Blagojević, Radović (od 71. Piplica), Mladenović, Maksimović (od 64. Panić), Nešović, Lukić, Stanić, Marković, Plećić, Milovanović.

SUŠICA: Pešić, Kukić, Baroš, Jovović, Vulić, Cvijović (od 61. Cvetković), Krtinić, Radosavljević, Krstić (od 46. Obradović), Nedović, Todorović (od 84. Maksimović).