Blistavo izdanje Kragujevčana za prodor u gornju polovinu tabele

Na najbolji mogući način fudbaleri Radničkog 1923 započeli su drugi deo takmičenja u Mocart Bet Superligi Srbije. Kragujevčani su danas pred oko 2 000 svojih pristalica na stadionu “Čika Dača” u potpunosti nadigrali ekipu lazarevačke Kolubare i ubedljivim trijumfom preuzeli osmu poziciju na tabeli – 3:0 (1:0).

Ni umor nakon dve teške utakmice u poslednjih sedam dana, ni problemi sa povredama nisu sprečili Kragujevčane da u duelu sa tradicionalno neugodnim rivalom, koji je prošle sezone odneo bodove sa oba gostovanja u srcu Šumadije, pruže još jednu odličnu partiju i dopišu tri vrlo važna boda za mirniji nastavak prvenstvene trke.

Mada se očekivalo da će važnost utakmice “vezati noge” igračima obe ekipe, dogodilo se potpuno suprotno. Već u prvih petnaestak minuta igre dva puta se tresao okvir gola, najpre Kolubare, a potom i Radničkog. Prvo je golman Kolubare Stanivuković uz pomoć prečke uspeo da zaustavi udarac Evandra, dok je na drugoj strani Milojević uzdrmao stativu.

Trenutak koji je odredio dalji tok utakmice dogodio se u 29. minutu, kada je maestralni Nemanja Tomić teledirigovanim projektilom iz slobodnog udarca sa više od dvadeset metara doneo prednost kragujevačkom timu i istakao ozbiljnu kandidaturu za gola.

Tomićev pogodak u potpunosti je paralisao goste iz Lazarevca, koji su samo par minuta kasnije bili pred novom kapitulacijom. Vidosavljević je proigrao kapitena Tomića, koji propušta idealnu priliku da se po drugi put upiše u strelce. Uprkos učestalim atacima Kragujevčana u finišu prvog poluvremena, do odlaska na odmor rezultat se nije menjao.

Nova promena na semaforu dogodila se u 58. minutu, a prethodilo joj je višeminutno većanje glavnog sudije Danila Nikolića i njegovih kolega iz VAR sobe o tome da li je igrač Kolubare Goran Lončar igrao rukom u kaznenom prostoru svog tima. Krajnji epilog bio je kazneni udarac za Šumadince, koji je kao po običaju uspešno realizovao Milutin Vidosavljević, kome je to bio treći pogodak sa “bele tačke” u tekućoj sezoni.

Ni prednost od dva gola nije uticala na izabranike trenera Dejana Joksimovića da malo smanje gas. Naprotiv, gol Kolubare je konstantno visio u vazduhu, pa se samo postavljalo pitanje kada će čuvar mreže lazarevačkog tima Dejan Stanivuković ponovo vaditi loptu iz svoje mreže. To se nije dogodilo u 66. minutu, kada se u odličnoj prilici pred golom Kolubare našao rezervista Maksimović, ali jeste dva minuta kasnije nakon što je Dušan Stoiljković topovskim udarcem sa nekih 14-15 metara završio prilično dugu akciju “crvenih” koju je započeo Brazilac Evandro.

Mada je primio tri gola, golman Kolubare Stanivuković ujedno je i najzaslužniji što je ekipa Kolubare izbegla još ubedljiviji poraz u srcu Šumadije. Iskusni čuvar mreže je u finišu utakmice zaustavio dva solidna pokušaja Vidosavljevića i Ivanovića sa distance, pa je možda i jedini igrač lazarevačkog tima koji je zaslužio prelaznu ocenu na današnjem susretu.

“Crveni” su ovom pobedom smenili današnjeg rivala na osmoj poziciji prvenstvene tabele i prišli na samo dva boda zaostatka sedmoplasiranoj Vojvodini, koju sutra očekuje teško gostovanje sve boljem Napretku u Kruševcu.

Priliku za osvajanje novih bodova i dalji napredak na prvenstvenoj tabeli izabranici trenera Dejana Joksimovića imaće za sedam dana na gostovanju ekipi Mladosti iz Lučana.

JOKSIMOVIĆ I DUKANAC SAGLASNI: TOMIĆEV POGODAK ODREDIO TOK UTAKMICE

Da su porazi od Crvene zvezde i IMT-a predstavljali samo kraći zastoj na pobedničkom putu, fudbaleri Radničkog 1923 pokazali su današnjim ubedljivim trijumfom u duelu sa lazarevačkom Kolubarom. Bio je to pravi praznik za oči za sve simpatizere kragujevačkog kluba, kako za one na tribinama stadiona “Čika Dača”, tako i za one pokraj malih ekrana televizijskih prijemnika, koji su mogli da uživaju u još jednoj sjajnoj partiji momaka u crvenim dresovima.

Ekipa Kolubare je gostovanje u srcu Šumadije videla kao potencijalnu priliku da ispliva iz rezultatske krize, ali se umesto toga vraća potučena do nogu i sa još većim brigama pred samu završnicu jesenjeg dela šampionata. Trener Veroljub Dukanac, koji je pre nekoliko dana preuzeo trenersku palicu od svog prethodnika Dejana Đurđevića, još uvek nije pronašao pravi način da zaustavi slobodan pad ekipe iz Lazarevca.

– Mislim da smo, uprkos svim nedaćama sa kojima se suočavamo u poslednje vreme, bili ravnopravan rival ekipi Radničkog u prvih pola sata igre. Radnički je, istina, prvi zapretio na samom početku utakmice, kada je dobro reagovao naš golman, a onda je Milojević pogodio stativu. Usledio je potom Tomićev gol iz slobodnog udarca za TV špice, koji je ekipi Radničkog dao krila, a nas u potpunosti poremetio. Pokušao sam sa par izmena da pokrenem svoju ekipu u drugom poluvremenu, ali je Radnički postigao i drugi pogodak iz penala posle odluke VAR-a, tako da smo na kraju pretrpeli prilično ubedljiv poraz. Pokušaćemo da se što pre izdignemo iz trenutne situacije, s obzirom da nas očekuje prilično težak raspored u preostala tri kola. Nadam se i da će se pojedini igrači koji trenutno imaju problema sa povredama oporaviti u narednih 7-10 dana, što bi nam i te kako značilo u ovom trenutku – izjavio je Dukanac nakon današnjeg poraza njegovog tima.

Šef stručnog štaba kragujevačkog superligaša Dejan Joksimović mogao je da bude prezadovoljan izdanjem svoje ekipe na današnjoj utakmici, koja je na prilično lak i ubedljiv način izašla na kraj sa nimalo naivnim protivnikom.

– Složio bih se sa konstatacijom mog kolege Dukanca da je majstorski pogodak Tomića iz slobodnog udarca odredio dalji tok utakmice. Sigurno da je nakon tog gola sve bilo mnogo lakše za nas. Bili smo dominantni i propustili još par prilika da pobedu učinimo ubedljivijom. Još jednom se pokazalo da kada ova ekipa u utakmicu uđe sa odgovarajućem energijom i uspe da je održi tokom svih devedest minuta igre, onda je protivniku jako teško da nam parira. Mi smo današnjom pobedom uradili veliki posao, izbili smo na osmo mesto prvenstvene tabele, što nam pruža mogućnost da preostale tri utakmice do odlaska na pauzu odigramo sa mnogo manjom tenzijom, nego da što bi to bio slučaj da je rezultat danas bio drugačiji – ocenio je Joksimović.

RADNIČKI 1923 – KOLUBARA 3:0 (1:0)

“Čika Dača”.
Gledalaca: 2 000.
Sudija: Danilo Nikolić (Lovćenac).
Pomoćnici: Petar Radić (Novi Sad), Dragan Peranović (Šajkaš).
Strelci: Tomić u 29, Vidosavljević u 58. iz jedanesterca i Stoiljković u 68. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Janković, Lončar (Kolubara).

RADNIČKI 1923: Raičević, Ivanović, Cvetinović, Pecelj, Vlajković, M. Vidović, Srnić (od 86. U. Vidović), Stoiljković (od 86. Ponjević), Vidosavljević (od 82. Jovanović), Evandro 6,5 (od 82. Brnović), Tomić (od 60. Maksimović). Trener: Dejan Joksimović.

KOLUBARA: Stanivuković, Janković, Azemović, Bakić, Kočović, Lončar (od 65. Petronijević), Milojević Đuričković (od 46. Kadrić), Ilić (od 65. Đokić), Vukušić (od 71. Andrić), Filipović (od 65. Sadiković). Trener: Veroljub Dukanac.