Blistavi sjaj Sušičana u Bajinoj Bašti

Nakon nekoliko „sušnih“ kola, fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša Sušice konačno su zablistali punim sjajem na gostovanju ekipi Sloge u Bajinoj Bašti. Izabranici Vladimira Božovića kaznili su sve defanzivne propuste domaćeg tima i golovima Jovovića i Obradovića došli do prvih bodova sa gostovanja u tekućoj sezoni – 2:1 (2:0).

Strahinja Obradović, strelac drugog pogotka za Sušičane

Sušičani su najveći deo posla završili već u prvih 45 minuta, kada su i postigli oba pogotka, dok su se u nastavku utakmice trudili da sačuvaju stečenu prednost.

Ušli su „plavi“ izuzetno hrabro u ovaj susret, svesni da nemaju šta izgube u duelu sa ekipom koja je do pre samo dva kola zauzimala čelno mesto na tabeli, ali joj je poraz u derbiju sa imenjakom iz Požege prethodnog vikenda očigledeno teško pao, što se uostalom videlo i u duelu sa Kragujevčanima.

U uvodnim minutima utakmice ređale su se prilike pred oba gola, da bi u 27. minutu Jovović majstorskim potezom izbacio iz igre kompletnu odbranu Sloge, a zatim ležerno lobovao Pavlovića za vođstvo Sušice od 1:0.

Primljeni gol u potpunosti je paralisao domaće, pa je tako samo par minuta kasnije Todorović ostao potpuno usamljen u srcu šesnaesterca Sloge, ali je Pavlović efektnom paradom zaustavio njegov udarac.

Ipak, golmanu Sloge nije bilo spasa u 39. minutu, kada je Obradović iskoristio još jednu smušenu reakciju protivničkih defanzivaca i preciznim udarcem u suprotan ugao povisio prednost Sušičana.

Sjajan pogodak Nemanje Živkovića iz slobodnog udarca u 70. minutu vratio je rezultatsku neizvesnost u meč, ali je odbrana Sušice, na čelu sa golmanom Aleksom Pešićem, stoički izdržala sve atake domaćina, tako da su sva tri boda na kraju zasluženo završila na kontu Kragujevčana.

Fudbaleri Sušice su ovom pobedom napredovali za dva mesta na tabeli i trenutno su jedanaesti sa osam osvojenih bodova.

U narednom kolu „plavi“ će ugostiti lidera na tabeli i jednog od glavnih pretendenata za plasman u viši rang takmičenja, ekipu Sloga iz Požege, što je samo po sebi dovoljan poziv za sve pristalice kragujevačkog srpskoligaša da u nedelju, 26. septembra, ispune tribine stadiona na Sušičkom brdu u što je moguće većem broju i pruže podršku svojim ljubimcima u jednom od najtežih izazova u dosadašnjem delu takmičenja.

SLOGA (BB) – SUŠICA 1:2 (0:2)

BAJINA BAŠTA
Stadion:
SC „Braća Milutinović“.
Gledalaca: 500.
Sudija: Vlade Đukanović (Čačak).
Strelci: Živković u 70. minutu za Slogu (BB), a Jovović u 27. i Obradović u 39. minutu za Sušicu.
Žuti kartoni: Đorđević, Gligić (Sloga), Pešić, Baroš, Radosavljević, Cvetković (Sušica).

SLOGA (BB): Pavlović, Živanović (Nikolić), Đorđević, Živković, Tešić, Ilić, Božović, Šutić (Božić), Gligić (Dželebdžić), Kostić, Milovanović (Radović).

SUŠICA: Pešić, Kukić, Baroš, Jovović, Arsenijević, Božović, Cvijović, Obradović, Krunić, Radosavljević, Krstić (Cvetković), Todorović.