BK Ravens KG organizovao međuškolski turnir u badmintonu

Badminton klub Ravens KG bio je domaćin međuškolskog turnira u badmintonu, koji je proteklog vikenda održan u hali „Jezero“. Učešće je uzelo 145 takmičara iz deset kragujevačkih osnovnih škola, koji su prikazali vrsno umeće u ovom atraktivnom olimpijskom sportu.

Foto: BK Ravens KG

Kragujevački osnovci iz godine u godinu pokazaju sve veće interesovanje prema badmintonu, a velike zasluge za to idu ljudima iz BK Ravens KG koji godinama unazad rade na popularizovanju ovog sporta među mladim Kragujevčanima. Deca su tokom turnira imala priliku da kvalitetno utroše slobodno vreme, razviju takmičarski duh i steknu neka nova prijateljstva.

Najbolji takmičari otišli su kući sa peharima i medaljama, a posebno priznanje dobila je Osnovna škola „21. oktobar“ i njihov nastavnik Živadin Milenković kao škola sa najvećim brojim prijavljenih takmičara.

BK Ravens KG je organizacijom ovog turnira stavio tačku na još jednu uspešnu takmičarsku sezonu, u kojoj su takmičari ovog kluba osvojili pregršt medalja na domaćim i međunarodnim takmičenjima.

KONAČAN PLASMAN NA TURNIRU:

Dečaci I-II razred

1. Lazar Perić (OŠ Jovan Popović)
2. Nestor Kovačević (OŠ Jovan Popović)
3. /

Devojčice I-II razred

1. Natalija Đoković (OŠ „Svetozar Marković“)
2. Maša Božović (OŠ „21. Oktobar“)
3. Milica Todorović (OŠ Jovan Popović)

Dečaci III-IV razred

1. Božidar Janićijević (OŠ Jovan Popović)
2. Petar Jevtić (OŠ „Mirko Jovanović“)
3. Marko Karadžić (OŠ „21. Oktobar“)

Devojčice III-IV razred

1. Nevena Ivošev (OŠ „Sveti Sava“)
2. Tatjana Gagić (OŠ „Mirko Jovanović“)
3. Nađa Dimitrijević (OŠ „Sveti Sava“)

Dečaci V-VI razred

1. Relja Milić (OŠ „Radoje Domanović“)
2. Stefan Maksimović (OŠ „Đura Jakšić“)
3. Vasilije Mraović (OŠ „21. Oktobar“)

Devojčice V-VI razred

1. Lana Dramićanin (OŠ „Mirko Jovanović“)
2. Selena Stojanović (OŠ „Radoje Domanović“)
3. Isidora Mojsilović (OŠ „Mirko Jovanović“)

Dečaci VII-VIII razred

1. Luka Vujošević (OŠ „Radoje Domanović“)
2. Sava Todorović (OŠ „III kragujevački bataljon“)
3. Ivan Ivanović (OŠ „21. Oktobar“)

Devojčice VII-VIII razred

1. Petra Gordić (OŠ „Moma Stanojlović“)
2. Jovana Maksić (OŠ „Radoje Domanović“)
3. Ema Novaković (OŠ „Milutin i Draginja Todorović“)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *