Bivši šampion u punom sjaju: Revanš Novosađanima sa kamatom

Sjajno izdanje kragujevačkog Ekonomca i ubedljiva pobeda na gostovanju ekipi Novog Sada u utakmici 14. kola Prve futsal lige Srbije – 5:0 (3:0). Kragujevčani su se ovim trijumfom revanširali Novosađanima za poraz u prvom ovosezonskom odmeravanju snaga u SBB hali Jezero i zadržali mesto u gornjem delu tabele.

Izabranici trenera Vidana Bojovića su najveći deo posla odradili u prvih dvadeset minuta, kada su postigli tri od ukupno pet pogodaka na ovom susretu. Pored dvostrukog strelca Aleksandra Tomića, koji je mrežu domaćina tresao u 2. i 18. minutu, u listu strelaca stigao je da se upiše i Ninoslav Aleksić, čiji je pogodak u 20. minutu stavio tačku na sjajno izdanje „studenata“ u prvom poluvremenu.

U nastavku utakmice još dve lopte završile su u mreži Novosađana, a autorstvo kod oba pogotka potpisao je mladi reprezentativac Mateja Ćirka.

Bila je ovo druga uzastopna pobeda Kragujevčana, koja ih je, makar za trenutak, dovela na treće mesto prvenstvene tabele.

„Studente“ sada očekuje početak nadmetanja u Kupu Srbije i duel osmine finala sa ekipom Vranja, koji je predviđen za sredu od 21 čas u SBB hali Jezero.