Bez publike i golova na „Čika Dači“

Pred praznim tribinama stadiona “Čika Dača”, fudbaleri Radničkog 1923 i Kolubare iz Lazerevca odigrali su bez golova u susretu 26. kola Prve lige Srbije – 0:0. U ne baš preterano sadržajnoj utakmici, domaći tim je imao terensku inicijativu u većem delu susreta, ali nije uspeo da je kruniše pogotkom.

Korona virus, koji je paralisao čitavu planetu, odrazio se i na sportske događaje u našoj zemlji. Shodno odlukama Vlade Republike Srbije, a sa ciljem sprečavanja daljeg širenja ovog opakog virusa, Zajednica klubova Super i Prve lige Srbije propisala je da se sve utakmice 26. kola Prve lige Srbije odigraju bez prisustva gledalaca.

Tako je i današnji duel Radničkog 1923 i Kolubare odigran pred sablasno praznim tribinama “Čika Dače”, što se u određenoj meri odrazilo i na sam kvalitet fudbalske predstave.

Trener kragujevačkog prvoligaša Darko Milisavljević ponovo je imao problema prilikom sastavljanja tima za ovu utakmicu, budući da zbog kartona nije mogao da računa na Slađana Mijatovića i Uroša Vidovića, kao ni na povređenog Đorđa Maksimovića. Pozitivna okolnost bio je povratak u stroj Lazara Petrovića, Stefana Filipovića i Slađana Nikodijevića, koji su u međuvremenu odradili jedan meč suspenzije.

Fudbaleri Radničkog 1923 nisu uspeli da pobede Lazarevčane, ali ih je i osvojeni bod približio plej-ofu

Lazarevčani su u današnju utakmicu ušli prilično rezervisano i sa željom da prvenstveno sačuvaju svoju mrežu netaknutom. Samim tim “crveni” su u većem delu susreta imali terensku incijativu i veći posed lopte, ali nikako nisu uspevali da pronađu ključ za veoma dobro postavljenu odbranu svog rivala.

U prvom poluvremenu nije bilo previše izglednih prilika za gol. Pretilo se uglavnom udarcima sa distance i iz prekida, a Radnički 1923 je, čini se, bio opasniji, mada je i Kolubara stvorila par poluprilika iz kojih je pokušala da ugrozi Lazara Raičevića.

Prva dobra akcija Radničkog 1923 viđena je u 5. minutu, kada je Varjačić centrirao ka Nikodijeviću, ali je odbrana gostiju pravovremeno intervenisala i sprečila da lopta dođe do najboljeg strelca Kragujevčana. U nastavku je pokušao Rađen, ali je izblokiran.

Gosti su prvi put pokušali da ugroze Raičevića u 10. minutu, ali je Đenić slabo zahvatio loptu glavom. Šest minuta kasnije pred golom Radničkog 1923 našao se Stojanović, ali je čuvar mreže Kragujevčana na vreme predosetio opasnost i pokupio loptu pre nego što je ona stigla do Đenića.

U 26. minutu peh za goste iz Lazarevca. Srđan Kočić je posle jednog duela na sredini terena izvukao deblji kraj, pa je zbog povrede oka morao najpre van igre, a potom i u Klinički centar Kragujevac, gde mu je ukazana dalja medicinska pomoć.

Aleksandar Varjačić je i na ovoj utakmici „špartao“ po desnom boku i pravio puno problema odbrani protivnika

Beležimo potom dva solidna pokušaja Varjačića i Aleksijevića, dok je na drugoj strani uzvratio mladi Stojanović, koji je sa nekih 12 metara šutirao preko gola.

U finišu prvog poluvremena sporna situacija u šesnaestercu Kolubare, nakon što je prilikom centaršuta Nikodijevića lopta, čini se, pogodila u ruku Ljubišu Pecelja. Ipak, sudija Mijajlović procenio je da tu nije bilo elemenata za najstrožu kaznu, tako da se na odmor otišlo bez golova.

Nešto sadržajnije bilo je drugo poluvreme. Najpre je pripretio Miloš Milisavljević solidnim udarcem sa dvadesetak metara, da bi u 58. minutu Radonjić propustio možda i najzreliju šansu da svoj tim dovede u vođstvo, kada je posle odličnog centaršuta Varjačića loše šutirao glavom iz izgledne pozicije.

Četiri minuta kasnije, nova opasnost pred golom Lazarevčana. Kovačević je ubacio loptu na drugu stativu, gde Petrović nije uspeo da je sprovede u mrežu.

Lazar Petrović, koji je propustio gostovanje u Kruševcu, danas je pružio dobru partiju i malo je nedostajalo da je kruniše pogotkom

Nastavio je Radnički 1923 da plete mrežu oko gola svog rivala, ali nikako nije uspevao da zada završni udarac.

U 72. minutu trener Kolubare Zoran Milinković u igru je uveo Mileta Vujasina, momka koji je prošle sezone pružao sjajne partije u dresu kluba sa “Čika Dače”. Odmah po ulasku u igru, Vujasin je dva puta iz prekida zapretio Raičeviću, ali je čuvar mreže Kragujevčana oba puta sigurno intervenisao.

Pad koncentracije odbrane “crvenih” u finišu utakmice umalo je kaznio Stojanović, međutim, Raičević je ponovo bio na visini zadatka.

Poslednji pokušaj na utakmici imao je Ćirović, ali ni on nije doveo do promene rezultata, pa je tako ostalo 0:0.

Bila je ovo osma uzastopna utakmica na kojoj kragujevački tim nije osetio gorčinu poraza. Ono što je još važnije, to je da su se “crveni” konačno domogli osme pozicije na tabeli, koja vodi u plej-of.

U narednom kolu Kragujevčane očekuje gostovanje ekipi Budućnosti u Dobanovcima.

RADNIČKI 1923 – KOLUBARA 0:0