Bez pobednika u duelu bivših superligaša

Fudbalerke Radničkog 1923 i lazarevačke Kolubare podelile su bodove u derbi utakmici 2. kola Prve ženske lige Srbije – 1:1 (1:0). Oba gola pala su sa „kreča“, a zanimljivo je da su i Radnički 1923 i Kolubara utakmicu završili sa po deset igračica na terenu.

Susret bivših superligaša na „Čika Dači“ nije imao pobednika. Kragujevčanke su bile bliže trijumfu, s obzirom da su sve do 90. minuta imale prednost od jednog gola, i to zahvaljujući kapitenu Tamari Jurišević, koja je u finišu prvog poluvremena uspešno realizovala najstrožu kaznu.

A onda je u poslednjem minutu regularnog dela igre dosuđen jedanaestarac u korist Lazarevčanki, koji je Marija Krunić pretvorila u pogodak za konačnih 1:1.

Odmah nakon izjednačujućeg gola Kolubare, sudija Živka Komlenac je zbog drugog žutog kartona pokazala put u svlačionicu Staniki Vasiljević i Mariji Krunić, pa su tako obe ekipe utakmicu završile sa po deset igračica na terenu.

Bio je ovo drugi osvojeni bod za Kragujevčanke u Prvoj ligi Srbije, nakon remija sa ekipom Lavice Dubočica na premijeri u Leskovcu.

U trećem kolu fudbalerke Radničkog 1923 očekuje gostovanje ekipi ŽFK Spartak d.o.o.

ŽFK RADNIČKI 1923 – ŽFK KOLUBARA 1:1 (1:0)

„Čika Dača“.
Gledalaca: 50.
Sudija: Živka Komlenac (Grocka).
Strelci: Jurišević u 45. minutu iz jednaesterca za ŽFK Radnički 1923, a Krunić u 90. minutu iz jedanaesterca za ŽFK Kolubaru.
Žuti kartoni: Jonović (ŽFK Kolubara).
Crveni kartoni: Vasiljević (ŽFK Radnički 1923), Krunić (ŽFK Kolubara).

ŽFK RADNIČKI 1923: Mijailović, Milošević (Dimić), Gačić, Galjak, Živković, Vasiljević, Jurišević, Miloradović, Gogić (Stojanović), Janković, Tomanović.

ŽFK KOLUBARA: Milojević, Jovanović, Milošević, Miladinović, Vejnović, Milinović (Radovanović), Krunić, Lazarević, Jonović, Jovanović, Đorđević.