Bez golova u Zemunu

Fudbaleri Radničkog 1923 i Zemuna odigrali su bez golova u utakmici 15. kola Prve lige Srbije – 0:0. Susret na stadionu u zemunskoj Gornjoj varoši nije obilovao uzbuđenjima, pa je ovakav ishod možda i najrealniji.

Trener kragujevačkog prvoligaša Darko Vojvodić načinio je značajne promene u odnosu na neke prethodne utakmice. U špicu napada je umesto Slađana Nikodijevića od prvog minuta zaigrao Đorđe Maksimović, šansu u startnih jedanaest ponovo je dobio i Nikola Rađen, a u prvoj postavi su se posle dužeg vremenskog intervala našli i Uroš Aleksijević i Miodrag Milenković, kao i oporavljeni Slađan Mijatović.

Sve iole vredno pažnje na stadionu Zemuna desilo se u prvih 45 minuta. Zemunci su, čini se, bili za nijansu opasniji, ali su i Kragujevčani imali par dobrih situacija za gol.

Prvi je zapretio Radnički. Kapiten Zemuna Đalović je pogrešio na svojoj polovini terena, Maksimović je presekao njegov pas i odigrao do Milenkovića, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca završio pokraj gola.

Usledila je akcija Zemunaca po levoj strani, Nešović je centrirao, Raičević nakratko intervenisao, da bi lopta na kraju došla do Kisa, koji je katastrofalno šutirao.

Beležimo potom i pokušaj Filipovića iz slobodnog udarca, kada se lopta nezgodno odbila od živog zida, ali je Raičević stigao da odreaguje ispred fudbalera Zemuna.

Najbolju priliku za domaći tim na utakmici propustio je Miloš Pavlović, koji je sa desetak metara šutirao u Raičevića.

Do kraja prvog poluvremena vredi pomenuti i dva pokušaja sa distance fudbalera Zemuna, kao i lukavo izveden slobodan udarac od strane Tomislava Todorovića, koji je čuvar mreže domaćeg tima uspeo da osujeti.

U drugom poluvremenu nije bilo ozbiljnijih prilika za gol, pa je ovaj susret okončan podelom plena.

ZEMUN – RADNIČKI 1923 0:0

Gradski stadion u Zemunu
Gledalaca:
400
Sudija: Borko Mijajlović (Končarevo)
Pomoćnici: Svetlana Bilić (Ruma), Jasmina Zafirović (Vranje)
Žuti kartoni: Krmar, Filipović, Mijailović, Kiso (Zemun), Todorović, Petrović (Radnički 1923)

ZEMUN: Krunić, Grgić (od 78. Crnomut), Nešović (od 58. Tošeski), Ristović, Filipović (do 58. Adžibaba), Vasiljević, Pavlović, Kiso, Krmar, Mijailović, Đalović.

RADNIČKI 1923: Raičević, Rađen, Mijatović, Petrović, Filipović, Vidović, Aleksijević (od 84. Grbović), Varjačić, Todorović (od 75. Nikodijević), Milenković (od 64. Ilić), Maksimović.

Radnički 1923 posle ovog remija zauzima trinaestu poziciju na tabeli sa 16 osvojenih bodova.

Kragujevčane u sredu od 18 časova očekuje gostovanje beogradskom Grafičaru, u odloženoj utakmici 13. kola.