Bez golova na „Švajcariji“

Fudbaleri Radničkog 1923 osvojili su bod na gostovanju ekipi Zlatibora u 22. kolu Srpske lige Zapad. Utakmica je odigrana u Čajetini na stadionu „Švajcarija“ i okončana je bez golova – 0:0.

Domaći tim je još jednom pokazao da je izuzetno „tvrd orah“ i nastavio seriju dobrih rezultata ovog proleća. Na drugoj strani, Radnički 1923 je nakon ovog remija ozbiljno ugrozio lidersku poziciju na srpskoligaškom zapadu, pošto je rasuo bodovnu prednost u odnosu na drugoplasiranu Budućnost Krušik iz Valjeva.

Nije bilo puno prilika na „Švajcariji“. Prvi su zapretili domaći preko Nikole Mladenovića, koji je šutirao po zemlji, ali pored gola.

Novu priliku za vođstvo fudbaleri Zlatibora propustili su u 23. minutu kada je Đakovac šutirao preko gola. Toj šansi prethodio je nesporazum golmana Radničkog Raičevića i štopera Markovića.

Domaći su nastavili da prete iz kontranapada i nakon opasnih centaršuteva, ali je svaki pokušaj Zlatiboraca osujetila odbrana kragujevačkog tima.

Ipak, najbolju šansu u prvih 45 minuta propustili su Kragujevčani, i to u finišu prvog poluvremena, kada je Andrić prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i uputio odličnu povratnu loptu za Vidovića, čiji je udarac izblokirao kapiten Zlatibora Željko Stanić.

Već u sledećem napadu Krasić je uputio oštru loptu po zemlji u peterac domaćeg tima, ali Dejan Miljuš nije uspeo da je zahvati na drugoj stativi.

U drugom poluvremenu gotovo identična slika na terenu. Zlatiborci su i dalje pokušavali centaršutevima da pronađu put do gola gostiju iz Kragujevca, koji su povremeno pretili uglavnom udarcima sa distance, pokušavajući da iskoriste klizav teren nakon prave provale oblaka u drugom poluvremenu.

Tako je Vidović „zagrejao“ dlanove golmana Zlatibora Divca u 73. minutu, a to je u finišu meča učinio i Marko Krasić. Domaći su pripretili preko Pavlovića, koji je izbegao ofsajd zamku, ali je otišao isuviše iskosa, što je dalo vremena gostujućim fudbalerima da ga stignu i izblokiraju.

ZLATIBOR – RADNIČKI 1923  0:0

ČAJETINA
Stadion: „Švajcarija“
Sudija:
Đorđe Petrović (Čačak)
Pomoćnici:
Dušan Jakovljević (Čačak) i Milan Pašajlić (Raška)

ZLATIBOR: Divac, Jezdimirović, Milosavljević, Đonović, Đakovac, Stanić, Arsić (od 61. Nikavčević), Pavlov, Božović (od 91. Matić), Mladenović (od 84. M. Kostadinović), Cvetković.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Nenadić, Marković, Petrović, Krasić, Vidović, O. Ilić, Lukić, Đ. Andrić (od 56. Živanović) , Spalević (od 18. D. Miljuš).

Glavni rival Radničkog 1923 u borbi za prvo mesto, ekipa Budućnosti Krušik, savladala je na svom terenu Mihajlovac 1934 i tako se po broju bodova izjednačila sa Kragujevčanima.

Upravo ove dve ekipe sastaće se narednog vikenda na „Čika Dači“, u okviru 23. kola.