Beloševčani poraženi od prvoligaša

Fudbalska sezona u Kragujevcu u ovoj godini otvorena je prijateljskim susretom između beloševačkog srpskoligaša i ekipe Mladenovca, člana Prve lige Srbije. Posle samo nedelju dana priprema oba kluba odigran je prvi kontrolni susret na inicijativu gostiju, koje vodi nekada poznati golman Radovan Radaković, svojevremeno i čuvar mreže i dres kragujevačkog Radničkog. Ova dva kluba sastala su se i  prošle godine dva puta. U zimskom pripremnom periodu pobedio je Mladenovac sa 3:0, a u letnjem Beloševčani sa 2:0.

U jučerašnjem susretu, izabranici trenera Slaviše Kovačevića bili su ravnopravan protivnik prvoligašu iz Mladenovca, koji je nastupio sa nekoliko pojačanja. U prvom delu utakmice igra se odvijala, uglavnom, između dva šesnaesterca i igrači su se retko odlučivali na ozbilnije udarce na gol. Bjelanović i Varjačić su pokušali da savladaju novog golmana Mladenovca Dragojevića, ali bezuspešno.

FK Pobeda Beloševac, foto: M. Jovičić

U drugom poluvremenu, rezervisti gostiju uspeli su da postignu dva pogotka, koji padaju na dušu mladog golmana Petrovića. U 65. minutu Vukmirović je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara precizno šutirao  i pogodio mrežu. Samo dva minuta kasnije Stojanović je prošao po levoj strani, ali je šutirao pored gola Mladenovčana. U 70. minutu golman Beloševčana dobro je intervenisao i dobar udarac Vukmirovića izbacio u korner, a na drugoj strani poništen je pogodak Radojičića zbog ofsajd pozicije. Pokušao je u 75. minutu da izjednači mladi Avdić, koji je iz Jošanice pojačao srpskoligaša iz Beloševca, ali je i njegov udarac završio pored stative.

U finišu susreta, korner sa desne strane izveo je Čokić, a Krstić je glavom lobovao golmana Petrovića i postavio konačan rezultat 2:0 za goste.

U ekipi Pobede Beloševac nastupili su se juče i trojica prvotimaca, koji su priključeni pripremama  superiligaša Radničkog 1923. To su Vladimir Bubanja, Opančina i Varjačić. Igrali su još i Kostić i Radojičić, koji treniraju sa ekipom iz Beloševca, a registrovani su za druge klubove.

“Zadovoljan sam zalaganjem igrača, posle samo nekoliko treninga, ali smo olako primili golove zbog „uspavanosti“ našeg mladog golmana Petrovića. Već naredne subote nastavljamo seriju kontrolnih susreta, utakmicom sa Radničkim. Za 29. januar imamo dogovoren susret sa srpskoligašem Partizanom iz Bumbarevog Brda, 1. feruara sa Metalcem iz Gornjeg Milanovca i tri dana kasnije sa Slogom iz Kraljeva. Sve ove surete igraćemo kao gosti“, rekao je za “Šumadijapress“ Slaviša Kovačević, posle jučerašnje utakmice.

POBEDA BELOŠEVAC – MLADENOVAC  0:2 (0:0)

Drugi pomoćni teren Stadiona „Čika Dača“
.
Gledalaca:100.
Sudija: Bojan Nikolić. Pomoćnici: Marko Dimitrijević i Marko Srećković (svi iz Kragujevca).
Strelci: Vukmirović u 63. i  Krstić u 75. minutu.

POBEDA BELOŠEVAC: Trifunović, Vit. Bubanja, Bjelanović, Lepović, Vl. Bubanja, Opančina, Varjačić, Milosavljević, Ristić, Rakić i Marković. Igrali su još: Petrović, Kilibarda, Stoilović, Stefanović, Pejčinović, Vukomanović, Stojanović, Avdić, Lazervić, Kostić, Radojičić.

MLADENOVAC: Dragojević, Jević, Nedeljković, Pjević, Panić, Kašić, Mizdrak, Tešić, Pavković, Nikolić, Spasić. Igrali su još: Lukić, Radosavljević, Miletić, Rnić, Radunović, Vukmirović, Čokić, Matejić, Krstić, Lalović, Maksimović, Stevančević, Bjedov.