Beloševčani pali u nadoknadi vremena

U derbiju 23.kola Srpske lige Zapad, Pobeda je u Beloševcu poražena od vodeće Sloge sa 2:3.

Nakon serije slabih rezultata, Pobeda je pružila odličnu partiju protiv lidera. Sloga je od starta imala inicijativu i gol šanse. Lepe prilike imali su Stojanović u 3., Đorđević u 6. i Stojanović u 8, kada je direktno iz kornera pogodio stativu.

U 30. minutu na pas Stojanovića, Pavlov se našao u sumnjivoj poziciji, ušao u kazneni protstor Pobede i precizno šutirao u golmanov dalji ugao. Usledili su veliki protesti Beloševčana. Ipak, pravda je zadovoljena u 42.minutu kada je na pas Avdića Stojanović prihvatio loptu u šesnaestercu Sloge i u padu precizno šutirao vrhom kopačke, dovoljno za 1:1.

Mnogo bure doneo je nastavak susreta. Ponovo su gosti poveli nakon greške Bjelanovića. Lepojević je izašao sam ispred golmana Glavičanina i pogodak je bio neminovan.

Na 2:2 poravnjao je Stojanović sa bele tačke u 55.minutu, pošto je prethodno golman Glintić oborio rezervistu Markovića.

U 78.minutu Avdića u gužvi obaraju u šesnaestercu Sloge, ali sudija ne svira ništa. U četvrtom minutu nadoknade Stojanović uspeva da lobuje golmana Glavičanina i Slogi donese srećnu pobedu.

Pobeda – Sloga (PM) 2:3 (1:1)

BELOŠEVAC
Igralište pored pruge.
Gledalaca: 300.
Sudija: Marko Đoković (Čačak).
Žuti kartoni: Nikolić, Rakić, Lepović (Pobeda), Pavlov, Glintić (Sloboda PM).
Strelci: 0:1 Pavlov 30,1:1 Stojanović 42, 1:2 Lepojević 55, 2:2 Stojanović u 73. iz jedanesterca, 2:3 Stojanović u 90+4 minutu.

POBEDA: Glavičanin, Bjelanović, Lepović, Nikolić, Ljujić, Vukomanović, Rakić, Stojanović, Knežević (Kilibarda), Kostadinović (Marković),Avdić.

SLOGA (PM): Glintić, Mitić (Radojković), Panić, Stević, Stojaković, Višković, Popov, Stojanović, Đorđević (Marjanović), Pavlov, Lepojević (Rakićević).

Igrač utakmice: Milan Stojanović (Sloga Petrovac na Mlavi).

Sloga je ostala lider sa 48 bodova, Mačva je druga sa 46. Pobeda je sada osma sa 30 osvojenih bodova. Fudbaleri Partizana iz Bumbarevog brda uzeli su bod u Mihajlovcu protiv Seljaka, bilo je 2:2. Zauzimaju 12. poziciju i nalaze se samo bod od opasne zone.

U narednom kolu Pobeda ide u Valjevo, gde gostuje Krušiku, dok će “Bumbari“ ugostiti šabačku Mačvu.

Izvor: Željko Marinković