Bačka „minimalcem“ eliminisala Radnički iz Kupa Srbije

Fudbaleri Radničkog 1923 eliminisani su već na startu takmičenja u Kupu Srbije. Naime, “crveni” su na gostovanju OFK Bačkoj u šesnaestini finala poraženi “minimalcem” – 0:1 (0:0), i to nakon što su više od sedamdeset minuta uspešno parirali domaćinu.

Prvu priliku na utakmici imao je Perić, čiji je udarac sa 13-14 metara odbranio Raičević. Zatim je pokušao i Marko Stojanović, ali ni on nije bio precizan.

Usledio je prvi pokušaj Kragujevčana preko Ćirovića, da bi potom pripretio i Ognjen Ilić udarcem sa desetak metara udaljenosti. U finišu prvog poluvremena pripretio je i Ivančević, ali ni on nije bio dovoljno precizan.

U 55. minutu ponovo je Ćirović pokušao da zatrese mrežu Bačke, a zatim je na drugoj strani uzvratio Milanov.

Trenutak odluke dogodio se u 74. minutu. Đorđević je iskoristio dobro izveden prekid kapitena Krstića i sa nekoliko metara loptu je glavom poslao u mrežu.

Ispostavilo se da je ovaj gol odlučio konačnog pobednika susreta i ekipi Bačke obezbedio plasman u narednu fazu takmičenja.

OFK BAČKA – RADNIČKI 1923 1:0 (0:0)

BAČKA PALANKA
Stadion:
“Slavko Maletin Vava”
Sudija: Miloš Milanović (Ćurpija)
Pomoćnici: Miloje Milićević (Prokuplje), Nikola Antić (Niš)
Strelac: Đorđević u 74. minutu
Žuti kartoni: Obrenović (OFK Bačka), Vidović, Maksimović, Milenković, Rađen (Radnički 1923)

OFK BAČKA: Ćirić, Marinković, Milovanović, Kostić, Veselinović, M. Stojanović (od 69. Krstić), Simić (od 57. Đorđević), Perić, Ilić, Milanov, Obrenović (od 83. Marković).

RADNIČKI 1923: Raičević, Grbović, Mijatović (od 44. A. Popović), Rađen, Filipović, Vidović, Ćirović, Maksimović, Ivančević (od 75. V. Popović), Ilić (od 70. Milenković), Nikodijević.

Fudbaleri Radničkog 1923 sada se okreću pripremama za gostovanje Kolubari u Lazarevcu, u okviru 11. kola Prve lige Srbije.