Arsenalu samo bod protiv Dragačeva

Igrači Arsenala (crni dresovi) danas su uspeli samo da izjednače i osvoje bod protiv Dragačeva

Fudbaleri palilulskog zonaša nisu danas uspeli da savladaju odličnu ekipu Dragačeva iz Guče. Gosti su na poluvremenu vodili sa 1:0, a Arsenal je nakon bolje igre u nastavku izjednačio i izbegao poraz na svom terenu, ali je zadržao pretposlednje mesto na tabeli Zone „Morava“.

Posle poraza u Tutinu, ekipa trenera Željka Buzića imala je težak susret sa Dragačevom i nije ponovila odličnu igru iz prethodne utakmice na svom terenu, kada je ubedljivo savladala Miokovce sa 4:0.

Međutim, treba reći da je današnji protivnik odigrao organizovanije i bolje u prvom poluvremenu, kada je u 28. minutu obezbedio i vođstvo od 1:0. Bek gostiju Gligorijević utrčao je na dubinsku loptu i u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom bio uspešniji.

Pre ovog pogotka i Arsenal je mogao da dođe do prednosti, ali je odličan udarac Stefanovića zaustavila stativa. Imali su i gosti dve prilike da uvećaju prednost, ali se istakao golman Palilulaca Rafailović sigurnim odbranama..

U drugom poluvremenu Arsenal je pojačao tempo, češće napadao, ali su gosti čvrsto branili stečenu prednost. Otović i Stefanović su propustili prilike da donesu preokret. Ipak, upornost domaćeg tima krunisana je pogotkom Nedeljkovića u 75. minutu, koji je utrčao pored odbrane na ubačenu loptu i matirao golmana Dragačeva Vujičića za 1:1. Tako je kragujevački zonaš, koji je od ovog susreta više očekivao, osvojio samo jedan bod.

ARSENAL – DRAGAČEVO 1:1 (0:1)

Stadion: U naselju Palilule.
Sudija: Ivan Nešković.
Pomoćnici: Nenad Simović i Nikola Simović (svi iz Kraljeva).
Strelci: Nedeljković u 75. za Arsenal, a Gligorijević u 28. minutu za Dragačevo.
Žuti kartoni: Drekalović (Arsenal), Đoković i Slavković (Dragačevo).

ARSENAL: Rafailović, Jovanović, Đurić (od 60. Drekalović), Janjoš, Ignjatović, Todorov, Stević, Nedeljković, Stefanović, Baroš, Otović.

DRAGAČEVO: Vujičić (od 67. Radivojević), Mijatović (od 46. Slavković), Gligorijević,S. Petrović, Z. Petrović, Karadžić, Prtenjak, Pajović, Đoković, Đokanović, Jezdimirović.

Posle ovog remija, Arsenal je 15 osvojenih bodova zadržao pretposlednju poziciju na tabeli Zone „Morava“.

Drugi kragujevački zonaš Slavija na gostovanju u Zvečanu kod Kosovske Mitrovice danas je sa Trepčom odigrao nerešeno 0:0 i osvojio još jedan bod, čime je nastavio uspešnu prolećnu seriju bez poraza. Bio je to drugi remi bresničkog zonaša u gostima u ovoj polusezoni i osmi osvojeni bod iz četiri susreta, pa je Slavija sa 19 bodova sada na 11. mestu na tabeli.

U narednom 20. kolu Arsenal je gost Orlovca u Mrčajevcima, a Slavija je slobodna. Treći predstavnik Kragujevca u ovoj ligi Sušica, koja je danas bila slobodna, narednog vikenda dočekuje Slobodu iz Čačka.