Arsenalu samo bod od Ovčara

Sa utakmice Arsenal - Ovcar
Fudbaleri Arsenala (crni dresovi) igrali bolje, posligli dva gola, ali osvojili samo bod

U 12. kolu Zone „Morava“ palilulski zonaš juče je remizirao sa Ovčarom iz Markovice kod Čačka 1:1 (1:1), iako su oba gola postigli njegovi igrači. Gosti su poveli autogolom štopera Srećka Lazovića, a izjednačio je u poslednjem minutu prvog poluvremena Uroš Stević.

Bio je to susret u kojem je domaći tim bio nadmoćniji, ali čvrsta odbana gostiju nije im dozvolila da to i materijalizuju, a uz to su Palilulci imali i peh da sami sebi zatresu mrežu. Ekipa Ovčara, sastavljena od iskusnih igrača iz čačanskih klubova, koja zauzima mesto u gornjem delu tabele, u nekoliko navrata brzim akcijama preko krilnih pozicija pokušavala je da ugrozi gol Rafajlovića.

Gosti su prvi pripretili preko Glavonjića, koji sa 7-8 metara glavom šutirao pored stative. Na drugoj strani Otović je u 12. minutu ušao sa leve strane u kazneni prostor Ovčara, ali je zbog ometanja protivničke odbrane slabo uputio završni udarac, pravo u ruke golamana Ostojića.  Šansu je propustio i Nikolić, koji je utakmicu odigrao sa zaštitnom maskom na licu. On u 25. minutu nije stigao da iz blizine ubaci loptu u mrežu gostiju.

Na veliko iznenađenje gledalaca na stadionu u Palilulama, Ovčar je u 37. minutu došao u vođstvo neobičnim pogotkom. Posle jedne akcije ispred kaznenog prostora Kragujevčana, Lazović je sa dvadesetak metara nespretno vratio loptu svom golmanu Rafajloviću i zatresao sopstvenu mrežu. Ipak, u poslednjem minutu prvog poluvremenu Arsenal je uspeo da izjednači. Sa leve strane centrirao je bek Baroš, a Stević je sa linije peterca samo sproveo loptu u mrežu i poravnao rezultat na 1:1.

U drugom delu susreta gosti su više čuvali svoju mrežu nego što su ugrožavali gol Arsenala. Fudbaleri palilulskog zonaša ulagali su sve snage na preokret rezultata, ali nisu uspeli.  Kapiten Stefanović je u 70. minutu sa ivice peterca pogodio spoljni deo mreže. Deset minuta kasnije pravu „bombu“ Nikolić je uputio pod prečku, ali je golman Ovčara uspeo loptu da izbaci u korner, pa je susret završen podelom bodova.

ARSENAL – OVČAR (Markovica) 1:1 (1:1)

Stadion: U naselju Palilule.
Sudija: Milan Đorić.
Pomoćnici: Nemanja Blagojević, Ranko Stojanović (svi iz Kraljeva).
Strelci: Stević u 45. za Arsenal, a Lazović u 37. minutu (autogol) za Ovčar.
Žuti kartoni: Nikolić (Arsenal), Đoković (Ovčar).

ARSENAL: Rafajlović, Jovanović (od 83. Đurić), Otović, Lazović, Ivković, Todorov, Stević Nikolić, Obradović, Stefanović, Baroš.

OVČAR: Ostojić, M. Šibinac (od 60. Mitrović), Kaplarević, Rađenović, Diković, Pantelić, Simeunović, Marinković, Glavonjić, P. Šibinac (od 80. Tomović), Đoković.

Bitku za bodove izgubila su i preostala dva kragujevačka zonaša. Sušica je poražena svom terenu od Dragačeva rezultatom 1:3, a Slavija od Baneta u Raškoj sa 0:2.

U ostalim susretima 12. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati:  Orlovac – Tutin 1:2, Takovo – Miokovci 5:0, Sloboda (Č) – Braća Vuković 0:0, Sloga – Trepča  0:0 i Karađorđe – Radnički (K) 0:1.

Posle 12. kola sva tri kragujevačka zonaša zadržala su poslednje tri pozicije na tabeli. Iako Arsenal nije izgubio utakmicu protiv Ovčara, on je ostao na pretposlednjem mestu sa osam osvojenih bodova, tj. dva manje nego što je imao pre ovog susreta. Naime, susret 11. kola, koji je Arsenal dobio protiv gradskog rivala Sušice na domaćem terenu sa 1:0,  registrovan je službenim rezultatom 3:0 u korist ekipe sa sušičkog brda, pošto je palilulski zonaš igrao pod suspenzijom zbog neizmirenih troškova prema službenim licima. Sušica je, i pored poraza, ostala na zadnjoj poziciji, ali sa šest bodova, dok je Slavija na 14. poziciji sa 10 bodova.

U narednom kolu Arsenal gostuje u Kovačima kod Kraljeva, gde se sastaje drugoplasiranim Radničkim, Sušica odlazi u goste Ovčaru, a Slavija dočekuje kandidata za prvo mesto Slobodu iz Čačka.