Arsenal uspešniji na domaćem terenu

Fudbaleri Arsenala, posle poraza od Sloge u Kraljevu, danas su osvojili važne bodove

Posle pobede u duelu sa Slobodom iz Čačka, koja se bori za vrh tabele, fudbaleri Arsenala danas su na svom terenu pobedili ekipu Karađorđa iz Ribnice sa 2:0, golovima Otovića i Nedeljkovića u prvom poluvremenu.

Zbog dvodnevnog turnira pionira, fudbaleri palilulskog zonaša danas su odigrali susret 25. kola Zone „Morava“ i zabeležili još jednu važnu pobedu u borbi za opstanak u ligi. Arsenal se nalazio na pretposlednjem mestu na tabeli i imao je samo dva boda više od poslenje Sušice. To je omogućilo da sa nova tri boda Palilulci naprave skok na tebeli za jedno mesto sa bodom više od Ovčara, koji ima 20 bodova i utakmicu manje.

Odluka o pobedinuku u današnjem duelu sa Ribničanima doneta je u prvom poluvremenu. Arsenal je dobro počeo utakmicu i već u 11. minutu došao u vođstvo. Po desnoj strani prošao je Drekalović i loptu dobacio do Otovića, koji je lepo primio i sproveo u mrežu golmana gostiju Manića. Bilo je šansi na obe strane. U 33. minutu napadač Ribničana Arsović je uzdrmao stativu i propustio priliku za izjednačenje. Tri minuta pre kraja prvog poluvremena šansu da uveća prednost domaćina propustio je Đurić , koji je umesto mreže, takođe, pogodio stativu.

Gosti su igrali otvoreno kao i u prethodnom kolu, kada su izgubili u Kragujevcu od Sušice sa 1:0, i pokušavali su da anuliraju prednost Arsenala, ali nisu uspeli. Domaćin je stečenu prednost iz prvog poluvremena uspeo je da sačuva, iako je imao prilike da pobedi i sa ubedljivijim rezultatom.

ARSENAL – KARAĐORĐE 2:0 (2:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Sudija: Nikola Petrović.
Pomoćnici: Miroslav Miletić i Stefan Gačić (svi iz Gornjeg MIlanovca).
Strelci: 1:0 Otović u 11, 2:0 Nedeljković u 27. minutu.
Žuti kartoni:Milutinović (Arsenal), Nešić (Karađorđe).

ARSENAL: Rafailović, Jovanović, Lazarević, Nedeljković, Milovanović, Todorov, Antić, Drekalović ( od 61. Gnjatović), Stefanović, Đurić, Otović (od 45. Milutinović).

KARAĐORĐE: Manić, Marinković, Nešić, Sazdov, Čolović, Kosovac, Vukmirović, Vuković, Sekulić (Marković), Arsović, Bukarivca.

Danas je odigran još jedan susret. Miokovci su kao domaćini savladali Dragačevo iz Guče sa 2:1. Sutra sa početkom u 16,30 časova se sastaju: Slavija – Orlovac, Trepča – Bane, Radnički (Kovači) – Sloboda (Č), Ovčar – Sloga (K), a u nedelju Tutin dočekuje Sušicu.

U 26. kolu Arsenal je gost Sušice i to će biti gradski derbi dve ekipe koje se bore za opstanak u Zoni „Morava“.