Ariljci osvojili bod na Sušičkom brdu

Fudbaleri Sušice nisu uspeli da vežu i petu uzastopnu pobedu u Srpskoj ligi Zapad. Kragujevčani su u jednom od derbija 5. kola podelili bodove sa ekipom Budućnosti iz Arilja – 2:2 (0:0).

Umor je očigledno uzeo danak kod izabranika trenera Miroslava Stakića, koji od početka sezone konstatno igraju u ritmu sreda-nedelja. Bili su „plavi“ sa Sušičkog brda nadomak još jednog trijumfa, ali im je mladi Ognjen Vasiljević pogotkom u 87. minutu pomrsio računicu.

Sušičani su do početne prednosti došli početkom drugog poluvremena pogotkom Nenada Đurđevića iz kaznenog udarca.

Gosti iz Arilja nisu se predavali i smogli su snage da uzvrate udarac u 61. minutu, kada je Jovanović savladao Pešića.

U 78. minutu nova radost na klupi domaćina. Jovović je pronašao put do mreže gostujućeg tima i obezbedio novo vođstvo Sušičanima.

Delovalo je da će Kragujevčani uspeti da zadrže prednost i upišu petu pobedu u nizu, ali je tri minuta pre isteka devedesetog minuta utakmice Ognjen Vasiljević poravnao na 2:2 i doneo gostima iz Arilja veliki bod.

Nakon ovog remija, Sušičanima su se na deobi liderske pozicji na tabeli priključili Budućnost Krušik iz Valjeva i Sloga iz Požege.

U narednom kolu pulene Miroslava Stakića očekuje gostovanje Mačvi 1929 u Bogatiću.

Pre gostovanja u Bogatiću, fudbaleri Sušice će u sredu, 9. septembra, od 16.30 časova na svom terenu ugostiti beogradski Sinđelić u pretkolu Kupa Srbije.

SUŠICA – BUDUĆNOST (A) 2:2 (0:0)

FK Sušica
Gledalaca: /.
Sudija: Mladen Jakovljević (Ljig)
Pomoćnici: Nemanja Vučićević (Krupanj), Aleksandar Lajšić (Valjevo)
Strelci: Đurđević u 48. iz jedanaesterca i Jovović u 78. minutu za Sušicu, Jovanović u 61. i Vasiljević u 87. minutu za Budućnost.
Žuti kartoni: Stjepanović, Cvetković, Stojković (Budućnost)

SUŠICA: Pešić, Krstić (od 46. Obradović), Stojanović, Jovović, Đurđević (od 84. Đurović), Vulić, Cvijović, Đukić, Petrović (od 69. V. Božović), S. Božović, Ljubisavljević.

BUDUĆNOST (A): Stjepanović, Džidić, Simić, Čolović, Bugarčić, Basarić, Vasiljević, Jovanović, Cvetković, Grujičić, Nedeljković.