Andrić srušio “romantičare“

Minimalnu pobedu u 14. kolu Omladinske lige Srbije ostvarili su fudbaleri Radničkog 1923, koji su na pomoćnom terenu “Čika Dače“ savladali vrlo dobru ekipu OFK Beograda sa 1:0, golom Andrića iz penala.

Uvodni minuti susreta pripali su gostima, ali je gol sa bele tačke preokrenuo utakmicu u korist Kragujevčana.

Igrao se 18. minut kada je desnom stranom prošao desni bek Miletić, a Mirčetić je neoprezno igrao rukom u svom kaznenenom prostoru. Sudija Spasić je bez dvoumljenja pokazao na penal, koji je prvotimac Komnen Andrić pretvorio u pogodak na taj način što je loptu poslao u levu, a golmana u desnu stranu.

Do kraja utakmice ređale su se brojne šanse, koje su poslužile dvojici dobrih golmana da se istaknu.

Ovom pobedom omladinci Radničkog napravili su pomak na tabeli i izjednačili se sa “romantičarima“ sa po 20 bodova, s’ tim što gosti imaju tri utakmice manje.

U narednom kolu, već u sredu (11.00h), ekipa trenera Milana Živkovića gostuje predposlednjoj ekipi Sloge u Kraljevu.

Radnički 1923 – OFK Beograd 1:0 (1:0)